قرص اسپیرونولاکتون برای پرمویی

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي قرص اسپیرونولاکتون برای پرمویی اطلاعاتي جمع آوري کرده ايم که در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

قرص اسپیرونولاکتون چیست

قرص اسپیرونولاکتون داروی ادرارآور تجویزی است که برای درمان بیماری موسوم به پرایمری هایپرآلدوسترونیسم (Primary Hyperaldosteronism) استفاده می‌شود. در این بیماری، بدن مقادیر اضافی هورمون آلدوسترون (Aldosterone) تولید می‌کند؛ هورمونی که سطح سدیم و آب بدن را تنظیم می‌کند.

قرص اسپیرونولاکتون برای پرمویی
قرص اسپیرونولاکتون برای پرمویی

قرص اسپیرونولاکتون کمک می‌کند سدیم و پتاسیم موجود در بدن به سطح مناسب بازگردند. در این مطلب با قرص اسئیرونولاکتون، مقدار و موارد مصرف و عوار جانبی آن آشنا می‌شوید. با ما همراه باشید.

طریقه مصرف قرص اسپیرونولاکتون برای پرمویی

همواره دارو را دقیقا به همانگونه ای که پزشک یا داروساز شما گفته است استفاده کنید. اگر اطمینان ندارید حتما مجدداً از آنها بپرسید.

قرص های اسپیرونولاکتون را باید به همراه وعده غذایی مصرف کنید. اگر مجموع مقدار مصرف یک روز شما از 100 میلیگرم بیشتر است، باید به صورت منقسم در طول روز استفاده شود. زمان مصرف قرصتان را به خاطر بسپارید.

مصرف قرص در زمان یکسان در هر روز بهترین اثرات را برای شما خواهد داشت و همچنین به شما کمک می کند خوردن قرص را فراموش نکنید.

۱-درمان خیز ناشی از سیروز کبدی، سندرم نفروتیک و نارسایی قلبی، و ریزش مو دربالغین: روزانه ۲۵ تا ۲۰۰ میلی‌گرم منقسم در ۳ دوز [۲ تا ۴ دوز] تا حداقل ۵ روز و ادامه با ۷۵ تا ۴۰۰ میلی‌گرم در روز در ۲ تا ۴ دوز منقسم. در کودکان شروع با ۱ تا ۳ میلی‌گرم به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن در روز به صورت دوز واحد یا منقسم در ۲ تا ۴ دوز و تنظیم دوز بعد از ۵ روز: دوز را می‌توان تا ۳ برابر مقدار شروع آن افزایش داد. (همگی موارد فوق به صورت PO یا خوراکی)

بیشتر بخوان بیشتر بدان  بیماری صرع چیست ؟

۲- درمان هایپرتانسیون، دربالغین: شروع با ۵۰ تا ۱۰۰ میلی‌گرم در روز به صورت PO به صورت دوز واحد یا منقسم در ۲ تا ۴ دوز برای حداقل دو هفته و سپس تنظیم دوز هر دو هفته یک بار تا ۲۰۰ میلی‌گرم در روز به صورت دوز نگهدارنده MD برحسب نیاز بیمار. در کودکان شبیه درمان خیز و آسیت (در بالا ذکر گردید)

۳- درمان هیپوکالمی ناشی از دیورتیکها، در بالغین: ۲۵ تا ۱۰۰ میلی‌گرم روزانه به صورت PO

۴- تشخیص هیپرآلدوسترونیسم اولیه، ۴۰۰ میلی‌گرم در روز در ۲ تا ۴ دوز منقسم در ۳ تا ۴ هفته (آزمون طولانی مدت) یا ۴ روز (آزمون کوتاه مدت)

۵- درمان هیپرآلدوسترونیسم اولیه در بالغین ۱۰۰ تا ۴۰۰ میلی‌گرم در روز در ۲ تا ۴ دوز منقسم قبل از جراحی

عوارض قرص اسپیرونولاکتون برای پرمویی

عوارض جانبی معمول قرص اسپیرونولاکتون این‌ها هستند:

عوارض جانبی شدید قرص اسپیرونولاکتون هم این‌ها هستند:

روش نگهداری قرص اسپیرونولاکتون :

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سرماخوردگی کودکان

 

در صور علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.