قرص اورژانسی

سلام دوستان به سایت جستیر خوش امدید

میخواهیم تمام اطلاعات مربوط به قرص اورژانسی را در اختیار شما همراهان عزیز

قرار دهیم

قرص اورژانسی برای پریود شدن

قرص اورژانسی برای پریود شدن
قرص اورژانسی برای پریود شدن

مروری بر قرص های اروژانسی

قرص های اورژانسی همانطور که از نام آنها مشخص است، تنها باید در موارد اضطراری به کار بروند. در این میان می‌توان به ۳ قرص زیر اشاره کرد:

اکثر این قرص‌ها را می‌توانید در داروخانه‌ ها بیابید و بدون نسخه آنها را خریداری کنید.

قرص های اورژانسی معرفی شده را چگونه مصرف کنیم؟!

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، نحوه مصرف قرص های اورژانسی بسیار مهم است و اگر این قرص ها را در زمان درست و دوز مصرفی صحیح استفاده نکنید، قطعا تاثیر گذاریشان کاهش پیدا کرده و احتمال بارداری نیز کماکان وجود خواهد داشت.

ببنید سه نکته اساسی در مصرف قرص های اورژانسی ضد بارداری بسیار حائز اهمیت است:

  1. چند ساعت از رابطه محافظت نشده گذشته است؟
  2. چه نوع قرصی را باید مصرف کرد؟
  3. چه دوزی از قرص را باید مصرف کرد؟

اگر این سه عامل را به درستی رعایت کنید قطعا بالای 90% و حتی بیشتر نتیجه خواهید گرفت. با توجه به این نکات، تصمیم گرفتیم قسمت نحوه استفاده از قرص های اورژانسی ضد بارداری را به اپلیکیشن مینت اضافه کنیم، تا از سردرگمی مخاطبان مینت بکاهیم.

قرص اورژانسی را به درستی مصرف نکرده ام، چگونه بفهم باردار هستم یا نه؟

این سوال متداول خیلی از کاربران مینت است، که همیشه از ما می پرسند. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که عوامل زیادی در احتمال بارداریتان موثر است، عواملی مانند تعداد رابطه، زمان رابطه با توجه به سیکل قاعدگی، منظم یا نامنظم بودن پریودها و… همگی در تشخیص احتمال بارداری موثر هستند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  پیشگیری از سرطان

به همین دلیل باید تمامی این عوامل را در کنار هم بررسی کنید تا در رابطه با احتمال بارداری با دقت نسبتا بالایی صحبت کنید. به همین دلیل بخش تست بارداری آنلاین را به اپلیکیشن مینت اضافه کردیم تا همه این عوامل را برای هر شخص در نظر بگیریم و با توجه به آن ها درصد بارداریتان مشخص شود.

آیا استفاده از قرص اورژانسی ، روش صحیحی برای جلوگیری از بارداری است؟

در این مدت که همراه مخاطبان مینت بوده ایم، به این موضوع پی بردیم که برخی از زوجین از قرص های اورژانسی به عنوان روشی دائمی استفاده می کنند. به عنوان مثال هر بار پس از اتمام رابطه، چند قرص اورژانسی را به راحتی آب خوردن مصرف می کنند! توجه کنید پس از هر بار رابطه!

همانطور که دکتر فائزه شهبازی در ویدیو بالا اشاره کردند؛ این نکته را به یاد داشته باشید که استفاده از قرص اورژانسی، همانطور که از نام آن پیداست، تنها در مواقع ضروری و حداکثر سه الی چهار بار در سال کاربرد دارد و اگر بیشتر از این تعداد مصرف کنید، تنها به تعادل هورمونی بدنتان لطمه میزنید که آسیب های جبران ناپذیری را به همراه دارد.

بیش از 10 نوع روش جلوگیری از بارداری وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید. اگر بخواهیم به تعدادی از آن ها اشاره کنیم به شرح زیر است:

بیشتر بخوان بیشتر بدان  منابع ویتامین d

در انتخاب روش های بالا باید هر کدام از نکات زیر را در نظر بگیرید:

توجه کنید که در برخی از روش ها، پس از قطع آن ها قدرت باروری بلافاصله بازنمیگردد و ممکن است تا یک سال به طول بینجامد.

قبول داریم که در نظر گرفتن همه این عوامل ممکن است مشکل باشد و خودتان نتوانید انجام دهید و احتمال خطا نیز بالا باشد. به همین دلیل بخش انتخاب بهترین روش جلوگیری از بارداری را به اپلیکیشن مینت اضافه کردیم و همه عوامل تاثیر گذار در انتخاب روش های جلوگیری را در نظر گرفتیم. با مراجعه به این بخش و پاسخ به سوالات آن، می توانید بهترین روش جلوگیری ویژه خود و همسرتان را مشخص کنید.

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.