قرص ویتامین e را چند روز یکبار بخوریم

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد؛ قرص ویتامین e را چند روز یکبار بخوریم ؟ در اين مطلب ميخواهيم درباره ي قرص ویتامین e اطلاعات مفيدي در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

ویتامین E

قرص ویتامین e یا بهتر است بگوییم همان ویتامین e  یکی از ویتامینهای محلول در چربی است. این ویتامین خاصیت آنتی‌اکسیدانی دارد و از بافت‌های بدن در مقابل اثرات مخرب رادیکال آزاد برخی از ترکیب‌های شیمیایی محافظت می‌کند. در گیاهان و بیشتر در دانه‌ها و مغزهای روغنی یافت می‌شود. ویتامین ای برای نخستین بار در سال ۱۹۲۰ میلادی کشف شد و سپس در سال ۱۹۳۶ (میلادی) از جوانه گندم جدا گردید .

مصرف بیش از اندازه ویتامین E

مصرف زیاد این ویتامین در مقایسه با سایر ویتامین‌های محلول در چربی، مشکلات کمتری برای بدن انسان ایجاد می‌کند، زیرا بدن انسان تا حدودی تحمل مقادیر زیاد ویتامین E را دارد. اما اگر مصرف این ویتامین، بیش از اندازه و به صورت مصنوعی (قرص و آمپول) باشد، باعث مسمومیت‌های ویتامینی می‌شود.

قرص ویتامین e را چند روز یکبار بخوریم
قرص ویتامین e را چند روز یکبار بخوریم

از دیگر عوارض مصرف بیش از اندازه این ویتامین این است که بدن از دیگر ویتامین‌های محلول در چربی استفاده نمی‌کند و کمبود این ویتامین‌ها در بدن به وجود می‌آید. ازسوی دیگر، مصرف بیش از اندازه ویتامین E موجب اختلال در ذخیره ویتامین آ در کبد می‌شود.

خواص ویتامین e برای زنان

مصرف ۴۰۰ واحد ویتامین E دو روز قبل از شروع قاعدگی و تا ۳ روز بعد از آن از عوارض و درد های قاعدگی خانم ها کم می‌کند. مصرف این ویتامین و به خصوص قرص آن می‎تواند باعث تعادل هورمون های زنانه شود؛ در این صورت، چرخه قاعدگی هم تنظیم خواهد شد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  رنگ سال 2018

روزی چند بار قرص ویتامین ای بخوریم

قرص های ویتامین زمانی می توانند روی شما تاثیر داشته باشند که شما زمان و میزان مصرف آن ها را به خوبی بدانید . قرص ویتامین e در طول روز به طور طبیعی ۱۵ میلی گرم توصیه شده است که هیچ گونه عوارض جانبی هم در پی ندارد . توجه کنید که مصرف بیش از اندازه ویتامین e می تواند عوارض زیادی در پی داشته باشد .

اگر دارای بیماری هایی چون : دیابت یا بیماری های قلبی هستید ، سعی کنید میزان مصرف قرص ویتامین e را طبق دستور پزشک پیش ببرید .
بهترین زمان برای مصرف قرص ویتامین e قبل از خواب می باشد . اگر می خواهید قرص ویتامین e به خوبی جذب بدنتان شود بهتر است آن را قبل از خواب مصرف کنید . شما می توانید با مصرف یک صبحانه کامل در طول روز ویتامین e بدن خود را تا حدود زیادی تامین کنید و دیگر نیازی به قرص های ویتامین e نداشته باشید .

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

 

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.