قوانین ساختمان های بلند

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي قوانین ساختمان های بلند اطلاعاتی در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

مقررات خاص ساختمان های بلند

برج ها همیشه از دیدگاه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جنجال برانگیز بوده اند و هستند. بدیهی است نمی توان در هر نقطه ای از یک شهر بزرگ، ساختمان های بلند احداث شوند. گسل ها، ابنیه ارزشمند تاریخی، ترافیک، تاسیسات شهری، سقف جمعیتی، دید و منظر و … از جمله عواملی هستند که در تعیین مکان مناسب برای ساخت برج ها باید مورد توجه قرار گیرند.

قوانین ساختمان های بلند
قوانین ساختمان های بلند
بیشتر بخوان بیشتر بدان  گوگل چند کارمند دارد؟

مقررات خاص ساختمان های بلند (گروه 8)

8-1 در ساختمان ها ی بلند (گروه8) ، محفظه پله ای که در راه خروج واقع شود ، باید بطور مکانیکی تهویه و فشار مثبت داشته باشد .
8-2 در ساختمان های بلند ، حداکثر برای شش طبقۀ آخر می توان از پاسیوهای داخلی برای نورگیری و تهویه فضاهای اقامت ، اشتغال و آشپزخانه ها استفاده کرد . در صورت استفاده از حیاط خلوت که یک ضلع آن به فضای آزاد باز است ، محدودیتی برای نورگیری همۀ طبقات وجود ندارد . اگر حیاط خلوت رو به معابر یا فضاهای عمومی شهری باز باشد ، رعایت مقررات مربوط به نما و حجم ساختمان ، در قسمت 4-5 الزامیست .
8-3 تمام ساختمان های بلند باید به تجهیزات کشف ، اعلام و اطفای حریق و همچنین امداد و نجات منطبق با ضوابط خاص اعلام شده در مبحث سوم مقررات ملی ساختمان مجهز باشند .
8-4 در تمام ساختمان های بلند باید اتاقی برای استقرار مدیریت ساختمان پیش بینی شود . دراین اتاق باید تمام مدارک ساختمان از جمله نقشه های اجرا شدۀ ساختمان و تاسیسات و همچنین کلیدهای مربوط به قفل درهای اصلی ساختمان ، موتورخانه ، بام و اتاقک یه جعبۀ کنتورها به نحو مناسب نگهداری شود .
8-5 تمام ساختمان های بلند باید به سیستم برق اضطراری که سیستم کشف و اعلام حریق و همچنین روشنایی فضاهای عمومی ارتباط و خروج را تامین می کند ، مجهز باشند .
8-6 سایر الزامات تعیین شده برای فضاها ، اجزاء و عناصر ساختمان ها باید در طراحی و ساخت ساختمان های بلند نیز رعایت گردد .

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

 

بیشتر بخوان بیشتر بدان  هدیه مورد علاقه خانم ها

در صورت علاقه مندی از مطاب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.