ماساژ صورت برای جلوگیری از افتادگی پوست

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي ماساژ صورت برای جلوگیری از افتادگی پوست اطلاعاتی در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

افتادگی پوست مشکلی است که پس از 35 سالگی به سراغ همه خواهد آمد. اما سئوال این است که آیا ماساژ صورت در درمان افتادگی پوست موثر است؟

عوامل افتادگی پوست

مروج متخصص پوست و مو، با اشاره به این که ژنتیک و بالا رفتن سن عاملی مهم در افتادگی و شل شدن پوست افراد بالای 35 سال دارد، اظهار کرد: اولین عامل افتادگی یا پیری پوست و ماهیچه های صورت، ژنتیک و بالا رفتن سن است که مسئله ژنیتک از ۳۵ سالگی برای بعضی افراد اتفاق می افتد.

نکات قبل از انجام ماساژ صورت

برای نتیجه بهتر قبل از خواب یا به محض بیدار شدن از خواب، حرکات شرح داده شده زیر را به مدت یک دقیقه انجام دهید. قبل از شروع ماساژ، با تمیز کردن پوستتان شروع کنید. از یک شوینده ملایم و آب ولرم استفاده کنید و بعد به آرامی با حوله صورتتان را خشک کنید. مقدار کمی از روغن مناسب پوستتان را روی صورت بمالید. این کار به چهره شما درخشش می‌دهد و به انگشتان شما کمک می‌کند تا به راحتی روی سطح پوست حرکت کند.

پیشنهاد:

نحوه ماساژ صورت برای جلوگیری از افتادگی پوست

ماساژ صورت برای جلوگیری از افتادگی پوست
ماساژ صورت برای جلوگیری از افتادگی پوست

ماساژ گوشه‌های دهان:

نوک انگشتانتان را به صورت دورانی در اطراف دهان حرکت دهید. فقط از فشار رو به بالا استفاده کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  خشکی پوست و کمبود ویتامین

ماساژ گونه‌ها:

از یک حرکت دایره‌ای برای اعمال فشار سبک بر روی برجستگی گونه‌ها و استخوان گونه به سمت لبه صورت استفاده کنید و سپس به عقب برگردانید.

ماساژ اطراف چشم:

نوک انگشتان خود را در نزدیکی گیجگاه قرار داده و با حرکت دایره ای ماساژ دهید. به آرامی به سمت مرکز پیشانی حرکت کرده و سپس به گیجگاه برگردید. با نوک انگشتان خود که در قوس هر ابرو قرار دارد، به صورت دورانی دور هر چشم حرکت دهید. قبل از بازگشت به نقطه شروع، انگشتان شما باید در قسمت بالای بینی جمع شوند.

ماساژ پیشانی:

این ماساژ برای کاهش چین و چروک های افقی روی پیشانی بسیار عالی است. دست‌های خود را  کنارهم به صورت عمودی قرار داده سپس انگشتان خود را روی پیشانی‌تان قرار دهید و به سمت بالا و پایین حرکت دهید (یک دست را به جلو حرکت دهید درحالی که دیگری به سمت پایین می رود). این حرکت زیگزاگ را روی کل پیشانی اعمال کنید.

ماساژ خط اخم:

با قرار دادن انگشتان به صورت افقی بر روی خطوط اخم، به آرامی به سمت جلو و عقب ماساژ دهید (این حرکت پوست را از موقعیت معمول خود دور می‌کند).

تمرینات کششی صورت برای جلوگیری از افتادگی پوست

درست مانند روش‌های ذکر شده تمرینات کششی زیر سبب افزایش گردش خون در پوست، استحکام و نرمی آن می‌شوند.
علاقه مندان به یوگا، توصیه می کنند که 6 بار درهفته به مدت 20 دقیقه تمرینات صورت را کار کنید. به گفته آن‌ها، شما باید بعد از گذشت 2 الی4 ماه نتایج را مشاهده کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  بهترین راهکار برای داشتن موی سالم چیست؟

یک روش جایگزین برای بوتاکس

هر دو انگشت وسط را در مرکز پیشانی بین ابرو فشار دهید و انگشت اشاره‌گر را در انتهای دیگر هر ابرو فشار دهید. به بالا نگاه کنید و خیره شوید. استراحت کنید و این کار را 6 بار تکرار کنید. بعد از انجام کار به مدت 10 ثانیه چشمانتان را ببندید.

رفع چین و چروک و خطوط گونه

با دهانتان شکل “O” ایجاد کنید، دندان‌ها را پشت لب‌هایتان پنهان کرده و لبخند بزنید.این کار را 6 بار تکرار کنید. لبخندتان را حفظ کرده و انگشت اشاره را روی گونه‌تان بگذارید. فک خود را به بالا و پایین حرکت دهید و سرتان را به عقب ببرید. استراحت کرده و این حرکت را دوبار تکرار کنید.

رفع خطوط پیشانی

انگشتان هر دو دست را روی پیشانی خود قراردهید. انگشتان کوچکتان باید در گوشه‌های داخلی ابرو و انگشت شست باید در خط مو باشد. انگشتان خود را به سمت پیشانی خود بکشید و در حین حرکت فشار وارد کنید. این حرکت را 10 بار تکرار کنید.

 روش جایگزین برای لیفت ابرو

انگشتان اشاره خود را به صورت افقی در زیر هر چشم قرار دهید. دندان‌های خود را به وسله لب ها مخفی کنید و دهان را کمی باز کنید. به بالا نگاه کنید و مرتبا پلک بزنید. این کار را به مدت 30 ثانیه انجام دهید. علاوه بر تمرینات ورزشی و ماساژهایی که در بالا شرح داده شد، داشتن یک رژیم سالم غذای و استفاده از کرم‌ها و تقویت کننده‌های می‌تواند به جوانسازی پوست کمک بیشتری کند.

 

بیشتر بخوان بیشتر بدان  علت تلخی دهان

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

بیشتر بخوانید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.