مراحل شکایت از طراح سایت

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي مراحل شکایت از طراح سایت اطلاعاتی در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

مراحل انجام شکایت از طراح سایت

گام اول : ابتدا اطلاعات خود را قوی نمایید

گام دوم دادخواست :

اولین گام برای شما ارائه دادخواست به دادسرامربوطه میباشد در مورد کیس ما چون موضوع مربوط به سرقت هم میشد میتوانستیم هم به دادسرای جانائی مراجعه کنیم البته شما به هر کس بگید میگه باید برید به دادسرای مربوط به جرائم رایانه ای اما اگر به دادسرای جنایی هم مراجعه نمایید اگر موردتون سرقت اطلاعات هم باشه مشکلی نداره اتفاقا از بعضی جهات برای شما شاکی بهتر و برای متهم بدتره . لذا ما به توصیه وکیلمون به این دادسرا مراجعه کردیم .

دادسرای جنائی نامه ای برای آگاهی مینویسه و خواستار تحقیق میشه آگاهی هم موضوع را به پلیس فتا ارجاع میده

این راهی بود که ما تا پلیس فتا رفیتم . پلیس فتا باید جواب دادسرا بره منتها زمانی که در فتا بودیم مسئول آنجا به ما گفت که برای اینکه کارتون زود تر راه بیوفته برید همین نامه را از دادگاه عمومی بگیرید دادگاه های جنایی شلوغه و کار عقب میوفته اما از نظر قانون مشکلی نیست . از طرف دیگه احکام دادگاه های جنائی سنگینه و .. خلاصه دوباره به دادسرای عمومی مراجعه کردیم و نامه خانم دادیار را گرفتیم 5 طبقه که پایین آمدیم من نامه را تازه خواندم و دیدم دادیار محترم نوشته آی پی متهم استخراج و به این دادیاری اعلام شود . دوباره 5 طبقه برگشتیم بالا متن نامه را با توضیحات مفصل تغییر دادیم

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سفیکسیم چیست

اما مراحلی که باید طی کنید

ابتدا میباید متن دادخواست خود را تهیه نمایید . در این مرحله سعی نمایید بسیار بسیار ساده مشکل خود را عنوان نمایید از بکار بردن اصطلاحات فنی و حتی ماده قاونی با تشریح و تفسیر بپرهیزید این کار در آینده لازم است و برای مرحله اول نیاز نیست .

گام سوم پلیس فتا :

با نامه دریافتی میباید به پلیس فتا مراجعه کنید اما توجه داشته باشید که از دید قانون ایران همه بیگناهند مگر انکه خلافش ثابت بشه لذا قبل از آنکه به پلیس مراجعه نمایید از صفحاتی که جرم در ان ها اتفاق افتاده است پرینت بگیرید ( بهتر است رنگی باشد )

فایل های اصلی خود را درون یک سی دی کپی نمایید و ضمیمه نمایید .

از تمامی برگ ( دادخواست + نامه دادیاری ) 2 سری کپی تهیه نمایید و یک پوشه و 2 عدد گیره نیز برای پانچ نمودن از قبل همراه خود داشته باشید . یکسری از کپی ها را برای خود نگه دارید

به کاری که انجام میدهید اطمینان داشته باشید ! این مورد از همه مهم تر است چرا که همانطور که ابتدای این مبحث گفته شد پلیس هم باید بداند که شما به شکایتتان اطمینان دارید زمانی که وارد پلیس فتا میشوید و نامه دادیاری را تحویل میدهید در پوشه ای قبلا تهیه نموده اید مورد باز جویی قرار میگیرید .

گام چهارم احضار متهم :

اگر آدرس متهم را داشته باشید به کلانتری که وی در ان سکونت دارد مراجعه نمایید و با ارائه برگه احضاریه به دایره قضایی ازشون سرباز بگیرید و به محل سکونت متهم مراجعه نمایید . وقتی با سرباز به سراغ متهم رفتید 2 حالت پیش میاید

بیشتر بخوان بیشتر بدان  توصیه ای برای وبلاگنویسان

حالت اول متهم برگه را میگیرد و ابلاغ انجام میشود که طی آن 3 روز وقت دارد به پلیس فتی جهت ارائه توضیح مراجعه نماید.

گام پجم حضور دوباره در پلیس فتی :

اگر متهم طی 3 روز به پلیس مراجعه نمود که هیچ اما اگر مراجعه ننمود خودشان جلب وی را میگیرند در مورد ما مراجعه نمودند .در این مرحله هم باز پلیس شما میخواد و سعی میکنه مشکل را همانجا حل کنه اگر شما کماکان مصر باشید پرونده تکمیل و به دادیاری ارسال میشه.

گام ششم حضور در دادگاه :

خاطرتون هست که گفتم ایتدا تمام قوانین را مطالعه نمایید . بسیار خوب این مرحله ، مرحله ای است که شما میتوانید مفصلا تمامی موارد قانونی را با ذکر دلیل برای دادیار ذکر کنید مثلا وقتی دارید به ماده ای استناد میکنید متن ماده وارده هم بنویسید قاضی نمیتونه همه قانون ها را به یاد داشته باشه برای همین تا متن ماده را میبینه متوجه میشه منظور شما چیست .

در این متن شما هر ادعایی هم میتونید داشته باشید دقت کنید ادعا و نه اتهام . مثلا بگید من x تومان ضرر کردم و …. اما دقت کنید که اتهام بی مورد نزنید نکته مهم دیگری که در این رابطه هم وجود داره اینکه فرض نکنید چون شاکی هستید قاضی باید با شما رفتار دیگه ای داشته باشه اصولا در شریعت اسلامی رفتار قاضی با هر 2 طرف یکسان است اینکه شما حق را بخودتون میدید لزوما معناش این نیست که قاضی هم به شما حق بده . این شما ئید که میباید مستدل اثبات کنید صاحب حقید .

بیشتر بخوان بیشتر بدان  گانت چارت چیست

متهم میتونه بگه من از همه چیز بی اطلاعم و این شماییئ که باید به قاضی اثبات کنید که وی اطلاع داشته است . برای این کار هم باید از قبل برنامه داشته باشید و موارد خود را بخش بندی کنید و از قبل هم برای سئوالات قاضی جواب آماده داشته باشید.

 

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.