مزایای تبلیغات در شبکه های اجتماعی

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي مزایای تبلیغات در شبکه های اجتماعی اطلاعاتي ج در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

1. افزایش اطلاعات و آگاهی‌ها در مورد برندتان

شبکه‌های اجتماعی یکی از روش‌های بازاریابی اینترنتی با هزینه‌ پایین بوده که باعث ایجاد ارتباط کارآمد بین مشتریان و کسب و کار شما و افزایش دیدگاه و اطلاعات نسبت به برند شما می‌شود.
در حقیقت پیاده‌سازی و تدوین یک استراتژی برای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، به میزان قابل توجهی باعث افزایش آگاهی مخاطبان از کسب و کار شما می‌شود، زیرا شما با مخاطبین گسترده‌ای ارتباط پیدا خواهید کرد.
برای شروع کافی است که در شبکه‌های اجتماعی مختلف، پروفایلی برای کسب و کارتان بسازید و برقراری ارتباط را آغاز کنید.
کارکنان، شرکای تجاری، حامیان مالی و دوستان خود را برای دنبال کردن و لایک کردن و به اشتراک گذاشتن پست‌های شبکه‌های اجتماعیتان، دعوت کنید.
مزایای تبلیغات در شبکه های اجتماعی
مزایای تبلیغات در شبکه های اجتماعی
به همین سادگی ارتباط مخاطبان با برند شما بیشتر می‌شود و آگاهی و اطلاعات آن‌ها نسبت به کسب و کار شما افزایش می‌یابد که این موضوع باعث رشد و رسیدن به شهرت برای کسب و کار شما می‌شود.
با هر پستی که در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود، کسب و کار شما به یک سری افراد جدید معرفی می‌شود که می‌تواند آن‌ها را به مشتریانی بالقوه تبدیل کند. هر چه میزان افرادی که کسب و کار شما را بشناسند بیشتر باشد، برای شما بهتر است.
بیش از 91 درصد از بازاریابان، با صرف تنها چند ساعت در هفته، به این ادعا رسیده‌اند که تلاش‌های بازاریابی آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی، به میزان قابل توجهی باعث رشد و پیشرفت کسب و کار آن‌ها شده است.
شکی نیست که به سادگی و با داشتن تنها یک صفحه رسمی در شبکه‌های اجتماعی، می‌توانید به طور منظم مخاطبان وسیعی برای کسب و کارتان ایجاد کنید که این خود به نفع برند شما می‌باشد.
مزایای تبلیغات در شبکه های اجتماعی
مزایای تبلیغات در شبکه های اجتماعی

2. ایجاد بازدید بیشتر

بدون بازاریابی کسب و کار خود در شبکه‌های اجتماعی، ایجاد ورودی و جذب مشتریان شما بسیار محدود است. افرادی که با نام تجاری شما آشنا شده‌اند، به احتمال زیاد در جستجوی کلمه کلیدی مشابه نام تجاری یا کسب و کار شما بوده اند.
یعنی شما در رتبه‌بندی بالاتری نسبت به رقبایتان قرار گرفته‌اید.
بدون استفاده از شبکه‌های اجتماعی در بازاریابی کسب و کار خود، دست یافتن به دایره مشتریان وفادر و حقیقی، کار بسیار دشواری است.
هر کدام از شبکه‌های اجتماعی که به ترکیب بازاریابی خود اضافه می‌کنید، یک دروازه و یک راه ورودی به وب سایت شما محسوب می‌شود و هر محتوای جدیدی که به عنوان یک پست منتشر می‌کنید، فرصتی دیگر برای بدست آوردن و جذب یک مشتری جدید است.
شبکه‌های اجتماعی، مجموعه‌ای از افراد با سوابق و عادات متنوع و با نیازها و افکار متفاوت می‌باشند.
وقتی محتوای تولید شده شما در همه پلتفرم‌های مختلف، یکپارچه باشد، دسترسی و برقراری ارتباط افراد با کسب و کار شما، آسانتر می‌شود.
به عنوان مثال: ممکن است که مشتریان قدیمی شما با جستجوی یک کلمه کلیدی خاص در فیسبوک به وب سایت شما دسترسی پیدا کنند.
اما کاربران جدید جستجوهای خود را در مورد محصولات یا خدمات مورد نیازشان، در پلتفرم‌های مختلف انجام می‌دهند که برای اینکه شما نسبت به رقبایتان برتری پیدا کنید، لازم است که در تمامی این پلتفرم‌ها حضور داشته باشید.
با بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی، شما می‌توانید کسب و کارتان را به طیف گسترده‌ای از مصرف‌کنندگان در سراسر جهان، معرفی کنید.

تبلیغات در شبکه های اجتماعی در ایران

تبلیغات در شبکه های اجتماعی در ایران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، چرا که کاربران ایرانی، روزانه وقت زیادی صرف حضور شبکه های اجتماعی می‌کنند. طبق اعلام معاون وزیر ارتباطات، سرانه روزانه حضور ایرانیان در شبکه های اجتماعی یک ساعت و ۴ دقیقه است. (منبع: خبرگزاری مهر)

بیشتر بخوان بیشتر بدان  ذهن به چه چیزی توجه می کند؟

خیلی از شبکه های اجتماعی خدمات مخصوص تبلیغات را ارائه می‌دهند. برای مثال فیسبوک و اینستاگرام امکان تبلیغات با هدفگذاری‌های مختلف مخاطبین را فراهم کرده‌اند. اما مسئله‌ای که برای تبلیغات در شبکه های اجتماعی در ایران وجود دارد این است که با توجه به محدودیت دسترسی کاربران ایرانی به خدمات تبلیغات و هدفگذاری آن از سوی این شبکه های اجتماعی، این خدمات برای کاربران ایرانی عملاً بلااستفاده شده‌اند. اما برندهای ایرانی برای استفاده از مزایای تبلیغات در شبکه های اجتماعی از مدل‌های دیگر تبلیغات بهره می‌برند. برندهای ایرانی عموماً برای تبلیغات در شبکه های اجتماعی سراغ دو شبکه اجتماعی پرطرفدار در ایران می‌روند؛ تلگرام و اینستاگرام.

تبلیغات در تلگرام

تلگرام هیچ امکان ویژه‌ای برای تبلیغات ندارد و تبلیغات در تلگرام محدود به انتشار پست تبلیغاتی در کانال‌ها و یا بات‌های پربازدید می‌شود. تبلیغات در تلگرام خیلی زود به بخش مهمی از تبلیغات در شبکه های اجتماعی در ایران تبدیل شد. ما نیز در لاوان خیلی زود با شبکه‌ها و کانال‌های پرمخاطب در تلگرام ارتباط برقرار کرده و در مقاطع مختلف به تبلیغات و وایرال کردن ویدیوها و کمپین‌های مختلف پرداختیم. برای مثال در کمپین سورپرایزشو کیندر برای جذب مخاطبان و اطلاع رسانی برای شرکت در مسابقه کیندر، با تبلیغات تلگرام به بیش از ۱٫۵ میلیون ویو دست پیدا کردیم.

تبلیغات در اینستاگرام

همانطور که گفته شد تبلیغات در اینستاگرام به دلیل محدودیت‌های خدمات تبلیغات برای کاربران ایرانی، در ایران به شیوه‌ای متفاوت انجام می‌شود. برندهای ایرانی برای تبلیغات خود در اینستاگارم از دو شیوه استفاده می‌کنند؛ یک روش مثل تبلیغات در تلگرام است که پست‌های تبلیغاتی در صفحات پرطرفدار اینستاگرام منتشر می‌شوند، روش دیگر اما تبلیغات به کمک اینفلوئنسرهاست.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  دفع ساس

یکی از نمونه کارهای لاوان برای تبلیغات در اینستاگرام، کمپین صبحانه رایگان نوتلا بود که در آن علاوه بر اینفلوئنسر مارکتینگ از تبلیغات در صفحات پربازدید اینستاگرام نیز استفاده کردیم.

لازم به ذکر است که بعضی از برندهای ایرانی برای تبلیغات در شبکه های اجتماعی از شبکه اجتماعی توئیتر نیز بهره می‌برند و برای معرفی محصول یا خدمات خود با اینفلوئنسرهای توئیتر همکاری می‌کنند که البته حجم این نوع تبلیغات بسیار کمتر از میزان استفاده از تبلیغات در اینستاگرام است.

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.