مسابقه کراس فیت

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي مسابقه کراس فیت اطلاعات مفيدي در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

مسابقه کراس فیت چیست

کراس فیت یک رژیم و برنامه برای تناسب اندام است که توسط گرگ گلسمن بنیان‌گذاری و ثبت تجاری شده‌است. کراس فیت شامل تمرینات جسمانی و مسابقات تناسب اندام می‌شود.

مسابقه کراس فیت
مسابقه کراس فیت

تمرینات کراس فیت ترکیبی از وزنه‌برداری، پلایومتریک، پاورلیفیتینگ، ژیمناستیک، تمرینات کالیستنیک و دیگر تمرین‌ها می‌باشد.

حرکات پایه کراس فیت

  1. برپی
  2. حرکت تک ضرب
  3. حرکت دو ضرب
  4. ددلیفت
  5. تراستر
  6. پرتاب توپ
  7. حرکت شنا
  8. بالا رفتن از طناب
  9. پرش ارتفاع در جا
  10. اسکات

مسابقه کراس فیت بانوان

با انجام کراس فیت بعد از مدتی تمام فاکتورهای آمادگی جسمانی، قدرت و استحکام عضلات، نیرو، سرعت و چابکی، به صورت چشمگیری افزایش می‌یابد. افراد برای انجام تمرینات کراس فیت باید ۳ تا ۵ جلسه در هفته و هر بار بین ۵ تا ۱۵ دقیقه وقت بگذارند. در واقع مدت زمان این تمرینات کوتاه و شدت آنها بسیار بالا است.

نحوه‌ی اجرای تمرینات کراس فیت به‌صورت دوره‌ای است و افراد در این ورزش یک حرکت انفجاری را انجام می‌دهند و بلافاصله یا با وقفه‌ای کوتاه، حرکت بعدی را اجرا می‌کنند. به طور کلی حرکات اصلی کراس فیت شامل تمرینات ترکیبی، پرسی، کشیدنی و دویدنی، پارویی و اسکوات است.

ورزشکاران این رشته در روزهای ابتدایی انجام حرکات دچار درد عضلانی می‌شوند که در این صورت باید چند روز استراحت کنند تا عضله به‌خوبی بازسازی شود. اما توصیه می‌شود که این افراد روزانه ۴۰ درصد کربوهیدرات، ۳۰ درصد پروتئین و ۳۰ درصد چربی مصرف کنند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  آموزش حرکت کرانچ شکم

مسابقه کراس فیت ایران

کراس فیت در ایران زیر مجموعه فدراسیون ورزشهای همگانی می‌باشد. در حال حاضر سهراب آزاد رئیس این کمیته است. اما از طرفی کراس فیت یک مارک تجاری ثبت شده می‌باشد. دبیر کمیته کراس فیت ایران محمد علی عشقی است.

تمامی باشگاه‌های رسمی کراس فیت دنیا تحت نظر این برند تجاری هستند اما ارتباط کمیته کراس فیت ایران با این برند آمریکایی مشخص نیست. نواب رئیس این کمیته بر عهده، نائب رئیس آقایان، آقای محمود عبداللهی و نائب رئیس بانوان خانم مهشید صراف زاده می‌باشد.

مسابقات سالانه در ایران برگزار می‌شود اولین دوره مسابقات کشوری در اسفند۱۳۹۶ در تهران و دومین دوره در اسفند ۱۳۹۷ در شهر یزد برگزار گردید.

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

 

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.