مشکلات مشاغل خانگی

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي مشکلات مشاغل خانگی اطلاعاتی در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

مشاغل خانگی چیست

مشاغل خانگی شامل آن دسته از فعالیت هایی است که توسط عضو یا اعضاء خانواده در فضای مسکونی در قالب یک طرح کسب و کار بدون مزاحمت و ایجاد اخلال در آرامش واحد های مسکونی همجوار شکل می گیرد و منجر به تولید ویا کالای قابل عرضه به بازار خارج از محیط مسکونی می گردد.

انواع مشاغل خانگی

بسیاری از حوزه های صنعتی، کشاورزی و مانند آنها امکان اینکه در خانه انجام شوند دارند. ایجاد یک کارگاه کوچک در خانه و یا حتی اتاق شخصی که می تواند به عنوان محل کار از آن استفاده شود. برخی از آنها عبارتند از:

مشکلات طرح مشاغل خانگی

مشکلات مشاغل خانگی
مشکلات مشاغل خانگی

مشاغل خانگی کاری است که به وسیلة اعضای خانواده در محیط خانه صورت گیرد و مزاحمتی برای همسایگان ایجاد ننماید.

در محیط خانه فقط تولید کالا انجام می شود و عرضه، فروش و بازاریابی آن به خارج از محیط مسکونی انتقال می یابد.

برخی از مزایای مشاغل خانگی عبارتند از: پایین بودن هزینه راه اندازی،پایین بودن میزان ریسک سرمایه گذاری، حذف هزینه ایاب و ذهاب، استفاده از نیروی کار سایر اعضای خانواده، امکان کارکردن به صورت پاره وقت، آزادی و استقلال عمل ، ایجاد توازن بین مسئولیت خانوادگی زنان و اشتغال آنان، انعطاف پذیری کار، توسعه فرهنگ کار در خانواده.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  مدیر محصول

اما در کنار فواید مشاغل خانگی،کارآفرینان و صاحبان مشاغل خانگی با مشکلاتی مواجهند.آنچه چالشهای عمده فراروی مشاغل خانگی است از سه منبع نشات می گیرد:

1- منابع مالی:

شامل تسهیلات است که عمدتا فرایندی طولانی طی می شود و در شرایطی که هزینه تولید صورت گرفته هنوز آورده ای حاصل نشده

2- منابع سرمایه ای:

شامل دارایی لازم، تجهیزات و امکانات پشتیبانی تولید می باشد. که هزینه گزافی دارد.

3- منابع اطلاعاتی:

از منابع اساسی است که هم شامل قوانین و شیوه نامه های مربوط به مشاغل خانگی است و دانش اداره شغل در خانه را نیز شامل می شود .

خانم فیروزه توکلی که مرکز توانبخشی حرفه ای دخترانه رسالت را در مهرماه ۱۳۷۹تآسیس نموده، آموزش حرفه هایی مثل چرم دوزی،لوم بافی،گونی بافی،مجسمه سازی،گل سازی، پته دوزی و پرورش گل وگیاه را در صدر فعالیتهای دختران نیازمند

قرارداده است ، یکی از مشکلات فراروی کسب و کار خانگی را خرید وسایل اولیه از بازار و فروش محصولات و فقدان یک مکان ثابت جهت فروش و عرضۀ مستقیم محصولات می داند.

البته مشکلات بیمه وساماندهی شغلی را باید به این موارد افزود. شغل خانگی شاید مورد پسند بسیاری از افراد خصوصاً زنان خانه دار باشد این نوع روش کسب درآمد، آزادی عمل زیادی برای شاغلین ایجاد می کند.

آزادی به دست آمده از کار کردن داخل خانه فوق العاده است. اینکه ساعات کاری را خود فرد مشخص کند، هر زمان که اراده کرد به خود استراحت بدهد ولی در عین حال مشکل هماهنگی بین وظایف خانه و شغل تولیدی است .

مشکل دیگر تولید کنندگان خانگی افزایش هزینه تولید با نوسانات بازار است .بدیهی است تسهیل گری بایستی با حمایتهای دولتی صورت پذیرد .

بیشتر بخوان بیشتر بدان  تجارت الکترونیک

چنانچه اشخاص حقوقی در بخش خصوصی بخواهند روند تسهیل گری را انجام دهند بایستی حمایت دولت را داشته باشند وگرنه باز موضوع افزایش هزینه تولید با نوسانات بازار تکرار می شود.

 

 

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

بیشتر بخوانید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.