نحوه انتقال بیماری کرونا

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي نحوه انتقال بیماری کرونا اطلاعات مفيدي در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

ویروس کرونا که تا کنون هزاران نفر به آن آلوده شده‌اند و افراد زیادی جان خود را از دست داده‌اند، یکی از موضوعاتی است که منجر به نگرانی و تشویش خاطر افراد زیادی در جامعه شده است. سوالات زیادی در مورد این ویروس از جمله راه‌های پیشگیری از آن، راه‌های انتقال آن و … مطرح شده است.

اصلی ترین نحوه انتقال بیماری کرونا چیست؟

نحوه انتقال بیماری کرونا
نحوه انتقال بیماری کرونا

هنوز اطلاعات در مورد نحوه انتقال این بیماری کامل نیست ولی روش‌های انتقال بیماری از انسان به انسان شبیه بیماری آنفلوآنزا از طریق سرفه و عطسه است.

با این حال احتمال انتقال بیماری در فضای باز بسیار محدود بوده و موارد انتقال انسان به انسان در مواردی رخ داده‌است که افراد به مدت طولانی در فضای بسته در کنار فرد بیمار بوده‌اند مانند افرادی که در بیمارستان‌ها با بیماران در ارتباط هستند.

هنوز مشخص نیست که این بیماری نخستین بار از طریق جانوران به انسان منتقل شده‌است یا از طریق سطوح آلوده به ویروس.

بیماری کرونا چگونه گسترش می یابد؟

نحوه انتقال بیماری کرونا
نحوه انتقال بیماری کرونا

اطلاعات موجود در مورد گسترش ویروسی که موجب بیماری کرونا ویروس 2019 (COVID-19) می شود، به طور عمده بر اساس کروناویروس های مشابه که تا کنون شناخته شده اند، بنا گذاشته شده است.

نحوه انتقال بیماری کرونا فرد به فرد

فرض بر این است که این ویروس اساسا از راه گسترش فرد به فرد منتقل می شود:

  • بین افرادی که در تماس نزدیک با یکدیگر هستند (در فاصله ای کمتر از حدود 6 فوت یا 2 متر)
  • از طریق قطرات ریز تنفسی زمانی که یک فرد مبتلا عطسه یا سرفه می کند. این ریز قطرات می توانند وارد دهان یا بینی افراد نزدیک شوند و یا احتمال دارد به دورن ریه ها نیز استنشاق شوند.

گسترش از طریق تماس با سطوح و اشیای آلوده

احتمال این وجود دارد که که افراد از طریق تماس با سطوح و اشیایی که ویروس را روی خود دارند و سپس دست زدن به دهان، بینی و احتمالا چشم های خود، مبتلا به کرونا شوند. اما این راه انتقال، راه اصلی گسترش بیماری نیست.

گسترش بیماری چه زمانی رخ می دهد؟

فرض بر این است که بیشترین سرایت زمانی اتفاق می افتد که افراد بیشترین علامت را دارند (بیمارترین حالت).
بعضا گسترش ممکن است قبل از این که فرد علامت دار شود رخ دهد. گزارشاتی مبنی بر انتقال در این حالت وجود دارد، اما انتقال در این حالت راه اصلی گسترش بیماری نیست.

گسترش ویروس چقدر کارآمد است؟

میزان آسانی انتقال ویروس از شخصی به شخص دیگر متفاوت است. بعضی ویروس ها بسیار مسری اند (مانند سرخک)، در حالی که سایر ویروس ها کمتر مسری اند. عامل دیگری که تاثیر گذار است گسترش ویروس در رده های مختلف جمعیت است (در صورت گسترشدنباله دار ویروس). به نظر می رسد ویروس عامل بیماری کرونا به آسانی و مداوم در استان Hubei و سایر قسمت های چین  و نیز سایر شهرها و کشورهای آلوده گسترش می یابد.

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

 

بیشتر بخوان بیشتر بدان  بیماری سلیاک چیست

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.