هال و پذیرایی

سلام و عرض شادباش به همه دراین مطلب شما همه انچه باید در مورد هال و پذیرایی

را بدانید جمع آوری کردم امیدوارم از این مطالب لذت ببرید.

از اینکه وقت گرانبهای خود را با سایت جستیر میگذرانید از شما ممنونم.

هال و پذیرایی مدرن

دکوراسیون پذیرایی مدرن از مهم ترین موضوعات طراحی مینیمالیستی

و کمینه گرایی در منازل مسکونی است.

بنابراین در چیدمان دکوراسیون آن باید نهایت دقت و سلیقگی را بخرج داد.

در چیدمان دکوراسیون پذیرایی امروزی باید از رنگ ها و لوازم مناسب با تِم و سبک مدرن در خانه استفاده کرد

چرا که با دکوراسیون پذیرایی، شما به گونه ایی سبک کلی خانه را مشخص می کنید.

پذیرایی خانه فضایی کاربردی است

و به همین دلیل ذهنیت افراد را نسبت به دکوراسیون کل خانه شکل می دهد.

برای انتخاب رنگی مناسب دکوراسیون پذیرایی شیک و مدرن،

استفاده از رنگ های خنثی و پاستل برای دیوارها بهترین گزینه هستند

چرا که مبلمان و لوازم دکوری مدرن موجود در پذیرایی مانند

بوفه، کمدها را برجسته تر نشان می دهد و بگونه ایی

در مرکز توجه بینندگان قرار می دهد.

اگر می خواهید دکوراسیون پذیرایی فوق مدرن داشته باشید

می توانید از رنگ بنفش با تناژهای متفاوت یا رنگ خاکستری استفاده کنید.


هال و پذیرایی ساده

یک پالت تک رنگ و روشن انتخاب کنید!

تصویر بالا یک نمونه عالی از انتخاب یک رنگ روشن برای فضا است. اما چه چیزی باعث می شود از سرد و بی روح جلوه دادن آن جلوگیری شود؟ همان طور که مشاهده می کنید در این مثال قرار دادن گیاهان همیشه سبز، چوب طبیعی و حصیر توانسته است گرمای لازمه را به محیط بخشیده و آن را از بی روحی نجات دهد.

بافت را دست کم نگیرید!

متوجه منظورم نشدید؟ منظور استفاده از کاغذ دیواری و هر آن چه که دارای طرح و بافت است، می باشد. در طراحی اتاق پذیرایی ساده و شیک ، هرگاه اتاق نشیمن مربعی تان بیش از حد کوچک بود، می توانید با استفاده از حداقل ها به خواسته خود دست یابید. برای مثال در نمونه بالا تنها به یک مبل دو نفره و یک میز حصیری به عنوان مبلمان اصلی اکتفا شده است. در کنار کاغذ دیواری، بافت میز و آباژورها نیز فضای خنثی را از بی روحی و یکنواختی به گونه ای نجات داده است.

کمی لوکس تر باشید.

برای ایجاد ظاهری لوکس، نیاز به عناصر زیادی ندارید! به تصویر بالا نگاه کنید تا کاملا متوجه منظورم شوید. به میز جلوی مبل که نقش نقطه کانونی را ایفا می کند، به صندوقچه چرمی سبز و مبل آبی رنگ سمت چپ بنگرید که چگونه چشم نواز هستند. تمامی این موارد به همراه فرش، گیاه سبز و آینه ی بالای کاناپه نوعی جنبه ی لوکس به محیط داده اند که نشان می دهد برای داشتن یک دکوراسیون لوکس، تعداد وسایل مطرح نیست بلکه انتخاب درست آن ها مهم است

بیشتر بخوان بیشتر بدان  چگونه با همسر باردار خود رفتار کنیم

یک کنج دوست داشتنی!

انتخاب مبل L شکل یک انتخاب هوشمندانه برای فضاهای کوچک و اتاق پذیرایی ساده و شیک محسوب می شود. زیرا چنین کاناپه ای فضای بسیار بیشتری برای نشستن فراهم کرده و از طرفی احساس محصوریت و صمیمت بیشتری به افراد می دهد. به میز سه تکه ای کارآمد و فانتزی میان فضا نگاه کنید. هم می توانید آن ها را به عنوان میز عسلی به کار برید هم زمانی که به میز بزرگتری احتیاج دارید با کنار هم قرار دادنشان به هدف خود برسید. دیگر چه چیزی در این تصویر شما را متوجه خودش کرده است؟ بله، گیاه! گویی گیاهان همیشه سبز بهترین گزینه برای تزریق سرزندگی به فضا هستند.


هال و پذیرایی شیک

دکوراسیون پذیرایی با تزیینات لوکس

پذیرایی یکی از مهمترین بخش های منزل است که باید به زیباترین شکل چیدمان و تزیین شود, در دکوراسیون حال و پذیرایی فاکتورهای مهمی را باید در نظر بگیرید از جمله چیدمان مبلمان, انتخاب کاغذ دیواری, نورپردازی مدرن, وسایل تزیینی و دکوری ها, دکوراسیون پشت تلویزیون و … .

خانه های مدرن امروزی نیاز به تزیینات مدرن و به روز دارند این در حالی است که در خانه های سنتی از وسایل تزیینی سنتی استفاده میشود. تصاویری که در ادامه مشاهده میکنید تزیینات مدرن را به خوبی نمایش میدهند دکوری های تزیینی نورانی , گل و گلدان های شیک, ظروف تزیینی, وسایل تزیینی روی میز و … که به زیبایی حال و پذیرایی کمک میکنند.

دکوراسیون پذیرایی و نشیمن مدرن

تزیینات این دکوراسیون ها نمای فوق العاده ای به منزل میبخشند ولی هزینه بالایی ندارند, مهمتر از قیمت وسایل تزیینی نکات دیگری مانند سبک دکوراسیون, همخوانی رنگ ها, نورپردازی حرفه ای و تناسب در انتخاب وسایل است.

آباژور های مدرن, گل های طبیعی, نورپردازی سقف, لوسترهای شکی و حتی شمع و وسایل فانتزی دکوراسیون منزل را بی نهایت زیبا میکنند.


هال و پذیرایی دوبلکس

خانه دوبلکس، خانه ای یک طبقه می باشد

که فضای داخلی آن از دو طبقه تشکیل شده است.

طبقه اول اتاق نشیمن و پذیرایی است و اتاق خواب ها نیز

در طبقه بالا قرار می گیرند. وجود راه پله ای در دکوراسیون پذیرایی امکان دسترسی به طبقات بالا را فراهم می کند.

معمولا معماری خانه دوبلکس برای منازلی با متراژ بالا استفاده می شد

ولی امروزه این طراحی به خانه هایی با فضای کوچک هم راه پیدا کرده است.

دکوراتورها و دیزاینرها معتقد هستند

که خانه هایی با دکوراسیون پذیرایی دوبلکس و یا نیمه دوبلکس

بیشتر بخوان بیشتر بدان  روش صحیح تربیت کودک

شخصیت و کلاس خاصی به محیط خانه می دهند و به طراح امکان بیشتری برای دیزاین داخلی منزل می دهد.

راه پله خانه های دوبلکس، جذاب ترین بخش اینگونه خانه ها می باشد.

بسیاری از افراد فقط به خاطر راه پله های زیبا، طرفدار

و جذب خانه های دوبلکس می شوند.

راه پله ها نیز بسته به مساحت خانه به اشکال گرد، سه طرفه و… ساخته می شوند.

اما استفاده از راه پله گرد در بسیاری از مواقع جذابیت بیشتری به خانه دوبلکس می دهد. راه پله ها نیز یا به شکل کلاسیک و یا به شکل مدرن هستند.

دکوراسیون سالن پذیرایی دوبلکس به دو سبک کلاسیک

و مدرن طراحی و اجرا می شود.

در سبک کلاسیک تمام عناصر محیط پذیرایی مثل سقف، دیوار و…

پر زرق و برق می باشند. اما طراحی داخلی مدرن خانه دوبلکس

بر پایه سادگی و به دور از تزئینات اضافی است.

 


هال و پذیرایی آشپزخانه

اگر به سیر تکاملی آشپزخانه ها نگاهی بیاندازیم، می بینیم که تغییر کاربری و تغییر محل قرار گرفتن آن در خانه، مهم ترین و بارزترین رشدی بوده که در طی این سال ها صورت گرفته. اتاقی که تنها جنبه کاربردی داشته و در عمارت های قدیمی، فقط در طبقات زیر همکف قرار می گرفته، اکنون به یکی از جذاب ترین نقاط خانه تبدیل شده. به لطف پیشرفت تکنولوژی و راهکارهای هوشمندانه تصفیه هوا و تقسیم بندی فضا، طراحی نشیمن و آشپزخانه منزل به قلب تپنده و محور اصلی بدل شده. البته همه این تغییرات با کمک طراحی نشیمن و آشپزخانه منزل در معماری و طراحی داخلی مدرن و امروزی به کار می روند ممکن شده.

طراحی نشیمن و آشپزخانه منزل

این اتاق قرن ها بود که فقط برای کار و آشپزی استفاده می شد. معمولا در قسمت انتهایی خانه قرار داشت و تنها برای تعدادی لوازم ضروری و روزمره جا داشت. اما امروزه شاهد روش های جدید در طراحی طراحی نشیمن و آشپزخانه منزل هستیم: آشپزخانه اُپن در مرکز خانه. این روزها افراد دوست دارند آشپزخانه شان در دکوراسیون داخلی خانه نقش داشته باشد، و برای رسیدن به این هدف اغلب آشپزخانه اُپن را ترجیح می دهند.


 

هال و پذیرایی نیمه دوبلکس

در گذشته معمولا خانه هایی با متراژ بالا بصورت دوبلکس طراحی و ساخته می شدند. ولی با گذشت زمان این مدل طراحی آرام آرام به داخل خانه های نقلی و کوچک نیز آمده است ولی با یک حرکت لاک پشتی و محتاطانه. دکوراتورها می گویند خانه های نیمه دوبلکس همیشه یک کلاس و شخصیتی را با خود یدک می کشند که به طراح دکوراسیون برای یک دیزاین داخلی جذاب تر کمک شایانی می کند.


هال و پذیرایی به انگلیسی

    English

   فارسی

    drawing room , reception room

   اتاق پذیرایی

    accommodation , reception , welcome

   پذیرایی

    entertainmen

   پذیرایی

    service

   پذیرایی (رستوران)

    room , chamber , cubicle , pad

   اتاق

    dine

   پذیرایی کردن با خوراک

    floor , flooring

   کف اتاق

    furniture

   اثاثیه اتاق

    cabin

   اتاق (کشتی)

    projection room , projection booth

   اتاق آپارات
بیشتر بخوان بیشتر بدان  اختلال پرخوری عصبی

هال و پذیرایی ایرانی

دکوراسیون اتاق پذیرایی ایرانی تا حد زیادی به مبلمان و نوع فرش قرار گرفته در آن بستگی دارد. از آنجایی که بیشتر ما ایرانی ها از مبلمان استیل و کلاسیک در پذیرایی خود استفاده می کنیم باید توجه زیادی به میزان فضای موجود داشته باشیم. مبلمان استیل و کلاسیک حجیم بوده و فضای زیادی از اتاق را اشغال می کنند به همین خاطر اگر پذیرایی کوچکی در اختیار دارید سعی کنید مبلمان استیل و کلاسیک را کنار گذشته و به مبلمان راحتی مدرن و شیک امروزی روی آورید.

در کنار استفاده از فرش و گلیم و قالیچه و همچنین انتخاب بهترین رنگ برای سقف و دیوارها، بد نیست حتماً به اصول صحیح استفاده از انواع پرده، همراه با طرح هایی اصیل و ایرانی نیز توجهی ویژه داشته باشید. هم اکنون پرده سراها، طرح هایی بکر و زیبا که نشان دهنده اصالت ما ایرانی ها هستند را در دسترس دارند، شما می توانید طرحی زیبا را برای هر چه بهتر شدن دکوراسیون اتاق پذیرایی ایرانی خود استفاده نمایید. پرده ها در کنار فرش و قالیچه و همچنین رنگ دیوارها به راحتی می توانند در جهت ایجاد بهترین دکوراسیون خانه موثر واقع شوند.


دکوراسیون هال و پذیرایی مستطيل

هال و پذیرایی مستطیل شکل بزرگ

گاهی تمام عوامل دست به دست هم داده تا از اجرای خلاقانه دکوراسیون داخلی جلوگیری کند یک ستون بزرگ وسط سالن ، یک آشپز خانه نافرم در گوشه ای از آن و یا یک مستطیل بزرگ خالی با عرض کم . اما اینجاست که باید با دید حرفه ای دست به کار شویم . در دکوراسیون داخلی سالن پذیرایی بزرگ با عرض کم برای اینکه حالت مربعی ایجاد کنیم بهتر است اگر میز و صندلی ناهار خوری ست با مبلمان داریم آنرا در قسمت انتهایی سالن بچینیم تا کمی از فضای طول را پر کند . سپس جلوی آن مبلمان را بچینیم . هنگام چیدمان مبل در هال و پذیرایی مستطیل شکل دقت کنید که از جلو مبلی های بزرگ استفاده نکنید . مبلمان را پشت به دیوار اصلی سالن و روبه روی تلویزیون یا شومینه بچینید تا فضای راهرویی ایجاد نشود .


منبع : ویکی پدیا

حتما از این منابع دیگر سایت دیدن فرمایید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.