چرخه ی زندگی موفقیت

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي چرخه ی زندگی موفقیت اطلاعاتی در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

چرخه موفقیت چیست؟

موفقیت از دید و نظر هرکسی متفاوت است. قطعا موفقیتی که من در زندگی به آن فکر می کنم با تعریف موفقیت شما و تعریف موفقیت شما با سایر افراد بسیار متفاوت است.

موفقیت نتیجه یک مکانیسم است که این مکانیسم شامل مراتب مشخصی‌ست و برای رسیدن به آن باید این مراتب را طی نمود.

فکر اولین بخش چرخه موفقیت :

تفکر” اولین گزینه چرخه موفقیت است. می دانید که فکر کردن و تصویرسازی تا چه اندازه می تواند مسیری که باید بروید را تعیین کند. بهتر است بگویم که ریشه هر اتفاقی درست درون فکر شما است پس برای تحلیل اتفاقات خوب و بد زندگی خود به نوع تفکرتان توجه کنید.

احساس: 

فکر کردن مداوم باعث به وجود آمدن احساس می شود. اگر به موضوعی فکر می کنید و احساس مثبت و یا منفی به آن پیدا نمی کنید؛ باید نوع تفکر خود را تغییر دهید و با تمرکز بیشتری به موضوع مورد نظر فکر کنید.

اقدام: 

زمانی که تصمیم می گیرید کاری را انجام دهید، فکر شما به احساس تبدیل شده است و این قدمی برای نزدیک شدن به هدف است. تا وقتی که به یک فکر احساس کافی نداشته باشید، تصمیمی برای اقدام نخواهید گرفت.

چرخه ی زندگی موفقیت
چرخه ی زندگی موفقیت

اما مطمئنم که اگر اقدامی برای انجام احساس و فکرتان نکنید ، فقط ذهن خودتان را خسته کردید. هیچ فکر و احساس بی اقدامی باعث پیشرفت ما نخواهد شد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  قانون جذب چیست ؟

عادت: 

اقداماتی که براساس تفکر و احساس شکل گرفته باشند، به مرور زمان تبدیل به عادت می شوند. به عادات خود نگاه کنید تا متوجه شوید عادت هایی که دارید ابتدا یک نوع “فکر” بوده اند.

مثلا ممکن است که عادت داشته باشید که هفته ای یک کتاب را تمام کنید؛ قبل از اینکه این موضوع برای شما عادت شود به آن فکر کرده و احساس خوبی نسبت به این فکر و تصمیم یافته اید و سپس اقدام کرده و به آن عادت کرده اید.

یادتان باشد که هر چیزی که قرار است به عادت ما تبدیل شود ، باید یک دوره ۲۱ تا ۴۰ روزه را تکرار کند.

رفتار:

عادت ها موجب شکل دادن به رفتار شما می شوند و این رفتارها بدون اینکه متوجه باشید شما را به سوی تفکری که داشتید هدایت می کنند. تا زمانی که به موضوعی عادت نکنید، نمی توانید آن را به رفتارها تبدیل کنید. پس لازم است که با عادت های صحیح رفتارهای صحیح را شکل دهید.

عادت هایی که در دوره های ۲۱ تا ۴۰ روزه برای خودمان میسازیم ، ممکن است از ۲۱ روز تا ۸ سال طول بکشد که تبدیل به رفتار همیشگی ما شوند.

نتیجه در چرخه موفقیت : 

در مرحله آخر، شما نتیجه این مراحلی که گذراندید را خواهید دید و این نتیجه چیزی جز “موفقیت” نیست. پس باید دقت داشته باشید که نتیجه ها حاصل تفکر، احساس، اقدام و عادات هستند و برای رسیدن به موفقیت باید هر یک از موارد چرخه موفقیت را با انگیزه پیش ببرید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  اعتماد به نفس چیست

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

 

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.