چطور استعدادم را پیدا کنم؟

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد؛ چطور استعدادم را پیدا کنم؟ در اين مطلب ميخواهيم درباره ي این موضوع اطلاعات مفيدي در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

استعداد چیست؟

برای استعداد تعاریف مختلفی ارائه شده است، یک نفر آن را به معنای توانایی می‌داند، یکی عامل اصلی موفقیت و همین طور تعاریف مختلف.

اما معنایی که ما می‌خواهیم برای استعداد ارائه کنیم این است:

استعداد یعنی یادگیری یک مهارت با صرف انرژی کمتر و زمان کمتر.

مثلاً اگر کسی تیراندازی با کمان را در عرض 3 جلسه یاد می‌گیرد ولی متوسط مردم 7 جلسه است (با آموزش یکسان)، نشان می‌دهد که آن فرد در این زمینه دارای استعداد است.

چطور استعداد خود را کشف کنیم؟

چطور استعدادم را پیدا کنم؟
چطور استعدادم را پیدا کنم؟

1. خودتان را باور کنید

نکته مهمی که در استعدادیابی باید به آن توجه کنید، این است که به هیچ وجه جملاتی از قبیل “دیگه از من گذشته، به درد من نمی‌خوره، من که دیگه بچه نیستم و…” را به کار نبرید.

چرا که بزرگسالان نیز باید به خوبی استعداد خودشان را بشناسند و کشف کنند تا بهترین شرایط را برای خودشان ایجاد کنند. وگرنه می‌شوند مثل افرادی که چند بار شغل خود را تغییر داده اند و هنوز هم به شغلی که در حال فعالیت هستند حس خوبی ندارند.

ممکن است در اطراف شما نیز این گونه افراد وجود داشته باشند. شما باید باور کنید که با استعداد هستید و می‌توانید کارهای فوق العاده ای به وسیله استعدادهایتان انجام دهید.

قطعاً حرکت به سمت استعداد و فعالیت در همان مسیر، سرعت رشد در کسب و کار و یا هر چیز دیگری را چندین برابر می‌کند و این برای بزرگسالان از اهمیت بالایی برخوردار است.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  How to Get Essays Online From a Reliable Service

2. در کودکی خود جستجو کنید

سفری به دوران کودکی خودتان بکنید؛ ببنید در آن زمان:

چه کاری را بهتر از بقیه هم سن های خودتان انجام می‌دادید؟

چه کاری بود که شما را هیجان زده می‌کرد؟

بهترین سرگرمیتان چه بود؟

همین گونه از خودتان این سوالات را بپرسید تا با کندوکاو در دوران کودکی، کشف کنید که درون شما چه استعدادی نهفته است. چرا که در آن زمان است که شما بیشترین وقت را صرف انجام کاری می‌کردید که از آن لذت می‌بردید.

درباره علائق خود فکر کنید

چیز‌هایی که شما را خوشحال می‌کند می‌تواند استعداد‌های شما را نیز نشان دهد. به کار‌هایی که دوست دارید انجام دهید فکر کنید. آیا مردم تا به حال در آن مورد از شما تعریف کرده اند؟ آیا در این زمینه از شما کمک خواسته اند؟ شاید تا به حال به عنوان یک استعداد در مورد آن فکر نکرده باشید، اما احتمالا در آن موضوع استعداد دارید.
بیشتر بخوان بیشتر بدان  seo چیست

4. اطرافیانتان از خودتان مهم تر هستند

حتماً در اطراف شما کسانی هستند که حاضرند لحظاتی با نادیده گرفتن نقاط ضعفتان صادقانه به شما بگویند که چه کاری را با علاقه و مهارت بالاتری نسبت به دیگران انجام می‌دهید.

بیشتر اوقات دیگران چیزهایی را در ما می‌بینند که شاید خودمان لحظه ای هم به آن ها فکر یا توجه نکرده باشیم.

البته یادتان باشد که این سوال را باید از چندین نفر بپرسید و به یک نفر اکتفا نکنید و بعد از این کار، جواب ها را با هم مقایسه و نقاط مشترکش را در نظر بگیرید. احتمالاً این نقاط مشترک همان استعداد شما باشند.

5. به مواقعی که موفق بودید فکر کنید

به پشت سر خود نگاه کرده و مواقعی را به یاد بیاورید که موفق بوده‌اید و به موفقیت خود افتخار کرده‌اید. این می‌تواند نشانگر استعداد شما در آن زمینه باشد.

6. داستان زندگی خود را بنویسید

این تمرین می‌تواند به شما کمک کند نه تنها استعدادی که دارید بلکه استعداد‌هایی را که باید گسترش دهید، بهتر بشناسید.
چطور استعدادم را پیدا کنم؟
چطور استعدادم را پیدا کنم؟
در مورد آنچه که به عنوان یک کودک دوست داشتید بنویسید. در مورد آنچه دوست داشتید بعد از مدرسه انجام دهید و موضوعات مورد علاقه‌تان بنویسید.
در مورد بزرگ شدنتان بنویسید. در مورد جایی که امروز هستید و در مورد آینده خود و جایی که می‌خواهید باشید، در مورد آنچه می‌خواهید مردم در مراسم تشییع جنازه شما بگویند، بنویسید.
بیشتر بخوان بیشتر بدان  مزایای تبلیغات در شبکه های اجتماعی

7. از تست های استعدادیابی استفاده کنید

یکی از مهم ترین راه هایی که برای کشف استعداد پیشنهاد می‌شود، شرکت در آزمون های استعدادیابی است. آزمون هایی که توسط افراد مختلف طراحی شده اند و هر کدام، استعدادها را به بخش های گوناگونی تفکیک کرده اند. 5 مورد از مهم ترین نست های استعدایابی عبارتند از:

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.