چطور شوخ طبع باشیم

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد؛ چطور شوخ طبع باشیم در اين مطلب ميخواهيم درباره ي  اطلاعاتی در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

شوخ طبعی چیست؟

شوخ طبعی با مسخره کردن، دست انداختن و بی احترامی کردن فرق می کند. شوخ طبعی در واقع نوعی توانایی هوشمندانه و هنرمندانه است، که دیگران را وادار می کند بی اختیار بخندند. داشتن حس شوخ طبعی مزایای بسیاری دارد. به شما کمک می کند که نیمه روشن تر زندگی را ببینید و با هاله ای از انرژی مثبت که لبخند و شادمانی را به دنیای پیرامون می تاباند، باعث موفقیت باورنکردنی شما در تمامی جنبه های زندگی (کاری، احساسی و اجتماعی) می شود.

 چگونه انسانی شوخ طبع باشیم

چطور شوخ طبع باشیم
چطور شوخ طبع باشیم

1. برای شوخ طبعی سعی کنید به خودتان بخندید

لحظات خنده داری را که توی دردسر افتاده‌اید را برای بقیه تعریف کنید. بهترین راه برای این‌که خودتان را کم‌تر جدی بگیرید این است که در مورد زمانی صحبت کنید که خودتان را خیلی جدی گرفته بودید.

2. آرامش خود را در زندگی حفظ کنید و با بردباری پیش بروید

بهتر است احساسات خود را در حالت تعادل نگاه دارید و برای آن حدی قائل شوید. هنگامی بردباری با موفقیت همراه است که در برابر فعالیت های انسانی، شوخ طبع باشیم.

3. از درون قلبتان لبخند بزنید

اجازه دهید لبخندی که در قلب شما شکل می گیرد در چشم شما جاری شود و به بیرون از وجودتان تراوش کند. کسانی که لبخندشان از روی غرور است هیچ گاه معنای شادمانی و شوخ طبعی حقیقی را درک نمی کنند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  چگونه در فارکس حساب باز کنیم

4. افراد را مورد ریشخند قرار ندهید

یادتان باشد که در شوخی نباید فردی را مورد ریشخند و بازیچه قرار داد. شوخی بد و بیجا، خطرات زیادی در بر هم زدن رابطه ی دوستی افراد دارد، بنابراین بهتر است که از آن صرف نظر کنید.

5.خنده را تمرین کنید

خنده و شوخی کردن را آن قدر تمرین کنید تا نسبت به آن، دیدی مثبت پیدا کنید؛ به طوری که هرگاه افکار ستیزه جویانه، خشم یا بدبینی به سراغ تان آمد، بدون اراده، احساس خوب، مثبت و شادی آور خنده به شما دست دهد.

6. اخم های خود را باز کنید

یاد بگیرید که لبخند بزنید؛ به خاطر بسپارید که خنده مسری است، البته غمگین بودن هم همین طور است. پس ترجیح می دهید چه چیزی به دیگران هدیه کنید؟ می دانید پاسخ چیست؟ مردم دوست دارند در اطراف کسانی باشند که شادی و نشاط به آنها هدیه می دهند. همواره در دسترس، با محبت و مهربان باشید. هرگز نگذارید که مشکلات شما را دچار ترش رویی کند. همیشه آماده شوخی کردن باشید، به خصوص وقتی دیگران نمی توانند این کار را بکنند.

7. هر روز زمانی را به خنده اختصاص دهید

کار خود و دیگر ضروریات را جدی بگیرید اما مشکلات فرعی را زیاد جدی نگیرید؛ سعی کنید چشمانتان را به روی شوخی و مزاح بگشایید.

8. شناخت شنونده

قبل از هرچیز باید شخصیت فرد یا افراد مقابل را بشناسید و ببینید چه چیزی باعث خنده آنها می شود و در عین حال زیاده روی نیز محسوب نمی شود. هنگامی که در جمع افرادی هستید که نمی شناسید، ابتدا ببینید موضوع بحث آنها چیست و به چه چیز هایی می خندند. آیا از آنهایی هستند که با دست انداختن و تکه پرانی یکدیگر می خندند؟ یا با شوخی های نمایشی یا کمدی های فیزیکی می خندند؟ هرچه طرف مقابل خود را بهتر بشناسید، بهتر می توانید آنها را بخندانید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  هلدینگ اتراب

9. برنامه های طنز تلوزیونی تماشا کنید

برنامه های طنز تلوزیونی تماشا کنید. نویسندگان متعدد و کمدین های مستعد بسیاری در یک مجموعه گرد هم جمع می شوند تا خنده دار ترین لحظات ممکن را برای شما خلق کنند. هرچند که تکرار دوباره همان شوخی ها برای افرادی که از پیش مانند شما برنامه را دیده اند ممکن است چندان جالب نباشد، اما می توانید از آنها تنها به عنوان ایده برای جوک ها و شوخی های مخصوص به خودتان استفاده کنید.

10. خیلی خودتان را جدی نگیرید

خیلی خودتان را جدی نگیرید. تمامی آن لحظاتی که در زندگی به نوعی خرابکاری کرده اید و شرمنده شده اید را به خاطر بیاورید. هیچ کس کامل نیست و هرچه بیشتر به خودتان سخت بگیرید، شرایط و جو اطراف را برای خود و دیگران آزار دهنده تر می کنید. در این شرایط، اشتباهی هرچند کوچک نیز از جانب شما باعث تمسخر می شود. هرچند در هر دو حالت دیگران را به خنده وا می دارید اما در حالتی که با خودتان و دیگران احساس راحتی می کنید این خنده از سر صمیمیت و دوستی بیشتر شکل می گیرد و در حالت دوم شاید حتی از سر تنفر.

11. بدانید که چه وقت نباید شوخی کنید

هر چیزی را می توان با شوخ طبعی در هم آمیخت و با آن شوخی کرد، مثل مذهب، سرطان، مرگ، زورگویی، کشته شدن انسان ها و غیره. اما قویا متذکر می شود که اینگونه شوخی ها به لحاظ اجتماعی توجیه پذیر و قابل قبول نیست. در هنگام شوخی کردن باید توازن را رعایت کنید و زیاده روی نکنید. شوخ طبعی ابزاری است برای خنداندن، شاد کردن، انتقاد کردن و گاها به چالش کشیدن دیگران اما اگر از این ابزار برای رنجش خاطر دیگران استفاده شود، در واقع سؤ استفاده محسوب می شود. به حس درونی خود و نگاه غضب آلود مخالفان، به عنوان یک زنگ هشدار عبور از مرز های تعریف نشده تکیه کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  مالکیت معنوی

12. بهره گیری از عنصر غافلگیری

خوب است بدانید هرچه جو جدی تر باشد، راحت تر می توان از عنصر غافلگیری برای شوخی کردن استفاده کرد. به همین دلیل استفاده از عنصر غافلگیری، در بسیاری از فیلم ها قسمت های خنده دار فیلم در جدی ترین صحنه ها جا داده می شود که مخاطب انتظارش را ندارد. به همین میزان، خنداندن افرادی که به تماشای فیلم ها یا برنامه های کمدی می روند، سخت می شود.

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

بیشتر بخوانید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.