چگونه از زبان بدن برای افزایش فروش استفاده کن

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد؛ چگونه از زبان بدن برای افزایش فروش استفاده کن در اين مطلب ميخواهيم درباره ي  اطلاعات مفيدي در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

1- محکم و با اعتمادبه‌نفس راه بروید

توجه به زبان بدن حتی در هنگام راه‌رفتن الزامی است. باید درحالی‌که مستقیما رو به جلو نگاه می‌کنید، سر و چانه را بالا بگیرید و با قامت راست راه بروید. سعی کنید نفس عمیق بکشید و همچنین طوری راه بروید که شانه‌ها و نیز ستون‌فقرات‌تان به‌شکل خطی راست قرار گرفته باشند. دیگر اینکه باقدرت و بااعتمادبه‌نفس راه بروید و پای‌تان را تند کنید، طوری که انگار جایی قرار دارید و باید کسانی را ببینید. زبان بدن‌تان در مجموع باید نشان بدهد فردی پرمشغله، فعال، بااعتمادبه‌نفس و تأثیرگذار هستید.

2-  قاطع و کامل دست بدهید

چگونه از زبان بدن برای افزایش فروش استفاده کن
چگونه از زبان بدن برای افزایش فروش استفاده کن

وقتی با کسی ملاقات می‌کنید، باید باقدرت، کامل و محکم دست بدهید. این حرکتِ آغازین تاحدی تعیین‌کننده‌ی موفقیت یا شکست مذاکره‌کننده است. وقتی با کسی دست می‌دهید، طرف مقابل می‌تواند از روی شیوه‌ی دست‌دادن‌تان حدس و گمان‌هایی بزند و شخصیت‌تان را بخواند. اگر قوی و محکم دست بدهید، به چشم طرف مقابلِ مذاکره، پذیرفتنی‌تر خواهید آمد و او به خرید محصول یا خدمات‌تان بیشتر راغب خواهد شد. مذاکره‌کنندگانی که شُل و بی‌دقت دست می‌دهند یا کسانی که نصفه‌نیمه فقط با انگشتان‌شان دست می‌دهند، تأثیر شخصیتی منفی از خود برجای می‌گذارند.

3-  در برخورد اول تأثیرگذار باشید

وقتی در جلسه‌ی مذاکره حاضر می‌شوید، دست‌تان را به‌منظور دست‌دادن جلو ببرید و درحالی‌که مستقیما به چشم‌ طرف مقابل نگاه می‌کنید، سلام و احوال‌پرسی کنید. این طرز برخورد در ملاقات اول مانند ضربه‌ی آغازین در بازی فوتبال است. اگر این برخورد به‌طرز مناسبی انجام بگیرد، می‌توانید نتیجه‌ی بازی را طوری رقم بزنید که فروش موفقی داشته باشید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  حذف تبلیغات گوگل کروم

4-  صاف و رو به‌ طرف مقابل مذاکره بنشینید

چگونه از زبان بدن برای افزایش فروش استفاده کن
چگونه از زبان بدن برای افزایش فروش استفاده کن

طرز نشستن در مذاکرات فروش ممکن است در نتیجه‌ی مذاکره تأثیرگذار باشد. وقتی در جلسه‌ی مذاکره حضور پیدا می‌کنید، همیشه مستقیما رو به طرف مقابل بنشینید. هرگز نباید به پشتی صندلی لَم بدهید، زیرا این طرز نشستن نشانه‌ی بی‌خیالی است و به طرف مقابل القا می‌کند که اهمیت خاصی برای هدف مذاکره قائل نیستید. درعوض، صاف بنشینید و اندکی بدن‌تان را به‌سمت جلو متمایل کنید. در طول مذاکره باید از لحاظ جسمی و روحی کاملا حواس‌جمع باشید، درست مثل دونده‌ای که پشت خط شروع منتظر شنیدن صدای شلیک آغاز مسابقه است.

5- صریح سخن بگویید

هنگام سخن گفتن به نحوه ی حرف زدن بین خود توجه کنید،
نه تنها به این که چه کلماتی بیان می کنید.
به یاد داشته باشید تون صحبت کردن شما ۳۸ درصد از موفقیت شما را محقق خواهد کرد.

کلمات انتخابی شما تنها ۷ درصد از موفقیت شما خواهند بود.
سرعت بیان خود را پایین آورده و اطمینان حاصل کنید که هر مطلب را آهسته و شمرده برای مخاطبین بیان کنید.
در یکی از کنفرانس های مهم اخیر، مدیر محصولات من نگران کمبود مطالب برای توضیح در میز پاور پوینت من بود.
این کنفرانس کلمات بسیاری کم، تصاویر بسیار زیاد و تنها چند نکته کلیدی را شامل می شد.

6-از حرکات دست استفاده کنید

با استناد به تحقیق انجام شده توسط نویسنده کتاب پرفروش “کپتیوِیت”، ونسا ون ادواردز و تیم شنونده دریافتند که سخنرانان موفق،
متوسط از ۴۶۵ حالت دست استفاده می کنند.
این میزان تقریبا دوبرابر میزان استفاده از دست در سخنرانان گم نام تر است.
در غریزه ی ما نهفته است تا با دستانمان صحبت کنیم.
این کار ما را با مخاطبان خود پیوند می دهد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  شعار تبلیغاتی

 

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.