چگونه به همسر آینده اعتماد کنیم؟

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد؛ چگونه به همسر آینده اعتماد کنیم؟ در اين مطلب ميخواهيم درباره ي  اطلاعات مفيدي در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

اعتماد چیست

اعتماد به‌معنی اطمینان‌کردن و وثوق‌داشتن است. قابل اعتماد بودن عبارت است از: عدم تضعیف پذیرش، جبران متقابل، پشتیبانی و تقویت رابطه؛ بنابر این تعریف، ما در عین حال که به دیگران اعتماد می‌کنیم خود نیز باید فردی قابل اعتماد باشیم.

چطور به نامزدتان اعتماد کنید؟

ازدواج یک تعهد و مسئولیت مهم است. با اینکه هر زن و مردی که تصمیم به شروع زندگی مشترک می‌گیرند مسئولیت و تعهدات زندگی زناشویی را می‌پذیرند، اما بازهم نگرانی از وفاداری و پایبندی باعث می‌شود بسیاری از زن و شوهر‌های جوان اعتماد کامل به شریک زندگی شان نداشته باشند و زن و مرد‌های دیگر را تهدیدی علیه زندگی خود بدانند.

چگونه به همسر آینده اعتماد کنیم؟
چگونه به همسر آینده اعتماد کنیم؟

درباره دلیل بدگمانی نسبت به همسر آینده‌تان فکر کنید. تصور نکنید اولین جوابی که به ذهنتان می‌رسد، پاسخ صحیح است. ممکن است اولین پاسخ شما این باشد: «چون او یک بار به من دروغ گفته است». اما بدگمانی تنها به واسطه یک بار دروغ گفتن به وجود نمی آید. معمولاً ترکیبی از عوامل در این باره نقش دارند. شاید همسرتان دروغ گفته و هرگز به آن اذعان نکرده است.

ممکن است شما فکر کنید که او دروغ گفته، اما در واقع این کار را نکرده باشد. ممکن است او به دلیلی فراتر از مسائل مربوط به اعتماد به شما دروغ گفته باشد. شاید شما در اعتماد کردن به دیگران دچار مشکل هستید و تعداد افرادی که به آن ها اطمینان دارید، انگشت شمار است. درباره این مسائل فکر کرده و سعی کنید ریشه مشکل تان را پیدا کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نقد کردن درامد دلاری

 10 گام برای اعتماد به همسر

گام اول برای اعتماد به همسر : از خودتان شروع کنید و اعتماد کنید

زمانی که مسئولیت و تعهد زندگی زناشویی را می‌پذیرید نباید آن را بشکنید.هم شما و هم همسرتان باید شرط وفاداری را به جا بیاورید.

گام دوم: بپذیرید که دیگر تنها نیستید

شما یک زوج هستید و نسبت به شریک زندگی تان مسئولیت و تعهداتی دارید، حتی اگر بخشی از این تعهدات را خوشایند ندانید. اگر می‌خواهید فردیت و خودمختاری تان را به همسرتان اثبات کنید شک نکنید که نمی‌توانید این رابطه را ادامه بدهید. به همسرتان عشق بورزید و از او عشق را طلب کنید. در یک رابطه سالم زناشویی شما باید عشق را از همسرتان بگیرید. اگر در این رابطه سالم عاشقانه قرار دارید دیگر نباید نگران بی وفایی‌های همسرتان باشید، زیرا او در اختیار شماست. یاد بگیرید که برای زندگی زناشویی تان باید بخشی از نیاز‌های خودخواهانه تان را کنار بگذارید.

گام سوم: مرموز نباشید

همیشه پاسخگو و در دسترس باشید. این مسئله هرگز هویت و آزادی عمل را از شما نمی‌گیرد بلکه راه را برای آزادانه عمل کردن باز می‌گذارد. مکالمات تلفنی پنهانی؛ روابط اینترنتی پنهانی؛ دوستان پنهانی؛ حساب‌های بانکی پنهانی و هر نوع رفتار دیگری که برای همسرتان سوء تفاهم ایجاد می‌کند را کنار بگذارید. هرچقدر درستکارتر باشید رفتار‌های مرموز و شک برانگیز کمتری خواهید داشت.

گام پنجم برای اعتماد به همسر : با همسرتان صمیمی باشید

اگر راه محبت و عشق ورزیدن به همسرتان را بلد نباشید همیشه نگران خواهید بود چون شما خوب می‌دانید او از چشمه محبت شما سیراب نمی‌شود.پس اگر راه ابراز علاقه و محبت را بلد نیستید سعی کنید آن را بیاموزید. توجه به ظاهر، جملات عاشقانه و به آغوش کشیدن را بیاموزید تا اعتماد بیشتری به رابطه زناشویی تان پیدا کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  قرص ویتامین e را چند روز یکبار بخوریم

گام ششم: بی‌دلیل همسرتان را متهم نکنید

او را امتحان نکنید و در موقعیت‌هایی قرار ندهید که او مجبور باشد از یک امتحان سخت بیرون بیاید. یک مثال ساده‌ای که این روز‌ها بسیار شایع شده است فرستادن پیامک ناشناس و یا با یک شناسه ناشناس ایمیل زدن و مکالمه کردن در اینترنت است. چرا می‌خواهید همسرتان را با این روش‌ها امتحان کنید؟ اگر او از این آزمایش سربلند بیرون نیاید در واقع این شما هستید که بازنده می‌شوید. آزمون وفاداری در طی سالیان دراز زندگی و در مراحل مختلف به وضوح از شما و همسرتان گرفته می‌شود.

گام هفتم: بهانه به دست همسرتان ندهید

نوع رفتار و منش شما می‌تواند همسرتان را ظنین کند. نوع آرایش، نوع پوشش؛ نوع برخورد شما با جنس مخالف و حتی افکار و ایده‌هایی که درباره روابط زن و مرد دارید می‌تواند باعث نگرانی و شک و دودلی همسرتان بشود. اینکه به همسرتان نشان بدهید چقدر باور‌های اخلاقی دارید و به آن‌ها پایبند هستید به او ثابت می‌کند که شما همسری وفادار هستید و خواهید بود. به همین ترتیب پایبندی‌های اخلاقی همسرتان را باور کنید و به او اعتماد کنید که مطابق با باور‌های اخلاقیش رفتار خواهد کرد.

گام هشتم: همیشه در کنار همسرتان باشید

اگر اعتماد همسرتان را می‌خواهید باید سعی کنید در موقعیت‌های مختلف او را همراهی کنید. به نیاز‌ها و خواسته‌هایش توجه کنید و گام‌هایتان را با او هماهنگ کنید. طوری زندگی کنید که همسرتان در کنار شما هیچ خلا و کمبودی را احساس نکند. همینطور از او بخواهید نیاز‌ها و خواسته‌های شما را جدی بگیرد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  شروع سخنرانی مذهبی

گام نهم برای اعتماد به همسر : حد و مرزهای معقول و منطقی داشته باشید

شما و همسرتان برای اینکه وفاداری‌تان را به یکدیگرثابت کنید نیاز دارید تا در محدوده مجاز زندگی زناشویی حرکت کنید.این حد و مرزها باید قواعد اخلاقی معقول و منطقی درستی باشند.شما نمی‌توانید قوانین نامعقولی مثل اینکه همسرتان اصلا کار نکند، بدون شما از خانه خارج نشود، با هیچ زن یا مردی گفتگو نکند مگر در حضور شما و…را قانون‌های اخلاقی خانواده بگذارید زیرا این حدومرزها انسانی نیستند و اصلا باعث اعتماد و پایبندی بیشتر در زندگی نمی‌شوند و چه بسا مشکلات دیگری در زندگی ایجاد کنند.آنچه شما به عنوان قواعد اخلاقی خانواده تعیین می‌کنید باید با تایید و تصدیق همسرتان باشد و او نیز همانند شما به آنها اعتقاد داشته باشد.

گام دهم برای اعتماد به همسر : به خانه اهمیت بدهید

مطالعات نشان می‌دهند که بسیاری از مردانی که به همسرانشان خیانت می‌کنند کسانی هستند که تا دیر وقت کار می‌کنند یا بیش از اندازه با دوستانشان معاشرت می‌کنند.زنان نیز معمولاً از اینکه همسرانشان تا دیروقت کار می‌کنند و یا بی توجه به خانواده تفریح‌های مجردی دارند گله و شکایت می‌کنند.تا آنجه که می‌توانید عوامل و رفتارهایی که شما و صداقتتان را زیرسوال می‌برد را کم کنید و تمام تلاشتان را بکنید تا همسرتان اعتماد و وفاداری را احساس کند.

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

 

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.