چگونه عمده بخریم و خرده بفروشیم

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد؛ چگونه عمده بخریم و خرده بفروشیم در اين مطلب ميخواهيم درباره ي این موضوع اطلاعاتی در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

خرید جنس عمده و فروش آن به صورت خرده و تکی، یکی از کسب و کارهای پرسود است. در این مدل کار، یک محصول با قیمت پایین خریداری شده و دوباره با قیمت بالاتری فروخته می‌شود.

تصمیم گیری اینکه چه محصولی بخریم؟

انتخاب و پیشنهاد محصولات درست یکی از سرگرم کننده ترین قسمت های یک شرکت خرده فروشی است. علت اهمیت بالای آن نیز این است که می تواند یکی از عوامل تعیین کننده ی موفقیت در کسب و کار باشد. تعدادی از خرده فروشان روی محصولات شخصی مانند وسایل ورزشی و اجتماعی تمرکز می کنند. بعضی این روند را پیش می گیرند که مثلا امروزه چه محصولی برای فروش خیلی پرسود است.

پیدا کردن محل مناسب برای خرید عمده

بعد از انتخاب کالا، نکته مهم دیگر برای موفقیت در خرده فروشی، انتخاب بهترین مکان برای خرید محصول با کمترین هزینه و دردسر است. خودتان را آماده کنید! چون این مرحله دشوار است و نیاز به تحقیق فراوان در میان صدها توزیع کننده و انبارداری دارد که در جای جای کشور فعالیت و رقابت می‌کنند. 

پیدا کردن منبع درست

علاوه بر کالا، یک کلید دیگر برای موفقیت در خرده فروشی، انتخاب بهترین منبع برای خرید محصول با کمترین هزینه و دردسر است. این مرحله مرحله دشواری است و نیاز به تحقیق فراوان در میان هزاران توزیع کننده و انبارداری که در بازار کسب و کار در حال رقابت با یکدیگر هستند، دارد.

عمده فروشان اینترنتی و آنلاین

تاکنون، مردم زیادی به فروش دوباره محصولات با روش جدید و از طریق عمده فروشی اینترنتی روی آورده اند. بزرگترین منبع جامع در مورد تأمین کنندگان جهانی، سایت علی بابا ی چین است که فراهم کننده مقدار زیاد برای خرید توده ای (فله ای) از فروشندگان در سرتاسر جهان است.

فهرست های راهنمای مشهور عبارتند از:

SaleHoo : در ازای هزینه سالانه کمتر از ۱۰۰ دلار، خرده فروشان می توانند به یک منبع راهنما با بیش از ۸۰۰۰ فراهم کننده کالاهای فله ای و حمل و نقل ایمن، دسترسی داشته باشند. مشتریان جدید می توانند برای اولین بار تایرهایی با گارانتی ۶۰ روزه در ازای بازگشت پولشان دریافت کنند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  کسب درآمد

دوبا، به خرده فروشان اجازه می‌دهد تا از میان محصولات متنوع با فروشندگان مختلفی که دارند، انتخاب کنند و خرید خود را درب منزل تحویل بگیرند. خریداران برای استفاده از خدمات این وبسایت باید هزینه اشتراک ماهیانه بپردازند.

Worldwide Brands : این سایت یک لیست راهنما بالغ بر ۱۰۰۰۰ توزیع کننده و حمل و نقل کننده کالا را پیشنهاد می دهد. هزینه عضویت مادام العمر در آن ۲۹۹۹ دلار است.

عمدکس که اولین عمده فروشی در ایران و خاور میانه است که سرویس هایش را به طور رایگان در اختیار خریداران قرار میدهد.

پیش از سرمایه گذاری در هر فهرست راهنما، این سوالات را از خود بپرسید:

آیا هزینه ای برای پیوستن به سایت یا کلوب عمده فروشی وجود دارد؟

چه میزان خرید نیاز است تا قیمت آن به صرفه و خوب باشد؟

آیا یک خرده فروش به آسانی می تواند با تأمین کننده ارتباط برقرار کند؟

آیا در مورد آن عمده فروش، هیچ گونه شکایتی صورت پذیرفته است؟

آیا حمل و نقل آن کالا به سمت مشتری به صورت مستقیم صورت می گیرد یا به صورت قسمت قسمت؟یعنی باید از چند مسیر مختلف عبور کند تا به دست شما برسد یا به صورت مستقیم هم انتقال آن امکان پذیر است؟امنیت حمل و نقل نیز بررسی شود.

پاسخ به سوالات فوق می توانند به شما کمک کنند تا به درستی یک شرکت عمده فروشی را انتخاب کنید.

 

منابع جایگزین برای کالاهای عمده

چگونه عمده بخریم و خرده بفروشیم
چگونه عمده بخریم و خرده بفروشیم

محصولات نباید فقط به منابع موجود در عمده فروشی اینترنتی محدود شوند. مکان های جایگزین برای پیدا کردن کالاهای ارزان قیمت که بتواند با سود مناسب به فروش برسد، شامل اقلام ساخته شده توسط صنعتگران و هنرمندان محلی، محصولات فروخته شده در فروشگاه های در مجاورت اماکن تولیدی و حراجی ها در فروشگاه های بزرگ محلی است.

روش فروش محصولات

هنگامیکه محصولات و منابع انتخاب شدند، وقت آن می رسد که آن را به جهان معرفی کنید، محصولات را به دست مشتری برسانید، هزینه آن را بگیرید و بهترین خدمات پس از فروش را ارائه دهید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  چگونه ثروتمند شویم

 

بازاریابی هوشمند

بازار خرده فروشی راهی است که مشتریان به محصول دست پیدا کنند.

تاکنون، کم هزینه ترین روش ها برای بازاریابی از طریق کانال های جدید مانند محیط های اجتماعی، تبلیغات از طریق بنر در وبسایت و تبلیغات طبقه بندی شده آنلاین.

یک خرده فروش که مهارت نویسندگی و عکاسی دارد ممکن است بخواهد یک وبلاگ طراحی کند و اطلاعات محصول را در شبکه های اجتماعی مانند Facebook، Twitter، Pinterest یا Instagram به اشتراک بگذارد.

بازار نیاز به ایجاد تناظر بین کالا و مشتری بالقوه دارد تا به بهترین شکل ارزش یک کالا را نشان دهد و با آن ارتباط برقرار کند.

 

کانال های فروش

بیشتر خرده فروشان، اهمیت در دسترس بودن محصول برای خرید در سطح جهان را از طریق آنلاین درک می کنند. بسیاری از خرده فروشان اینترنتی، فروش را از طریق بخش های ثالث شناخته شده مانند eBay و Amazon.com آغاز می کنند. مشتری محصول را انتخاب می کند و هزینه را به صورت آنلاین پرداخت می کند و سایت نیز کارمزد را قبل از رسیدن پول به خرده فروش می گیرد.

محموله ها

بخش انتخاب محل فروش شامل انتخاب بهترین روش تحویل محصولات است. یکی از رایج ترین راه ها برای عمده فروشی محصولات از طریق حمل و نقل با کشتی است؛ خرده فروش تبلیغات را انجام می دهد و محصول را می فروشد و یک تولید کننده یا توزیع کننده کالا را به صورت مستقیم به آدرس مشتری می فرستد.

 

تعدادی از عمده فروشان، صنعتگران و هنرمندان محلی هستند که ممکن نیست خدمات انتقال از طریق کشتی و … را پیشنهاد دهند. در این موارد، خرده فروش می تواند یک خط انتقال آسان در یک دفتر تماس با هزینه کم فراهم کند و هزینه پستی را نیز دریافت نماید.

 

پرداخت ها

در دنیای امروز، بیشتر پرداخت ها از طریق کارت های اعتباری انجام می گیرد و بنابراین خرده فروش نیاز به راه اندازی یک حساب تجاری برای پذیرفتن پرداختی ها دارد. استفاده از پی پینگ یا دیگر درگاه های امنیتی ایمن می تواند راه های آسانی برای پذیرفتن پرداختی ها به صورت آنلاین یا از شخص باشد. هزینه حساب های تجاری خیلی با هم متفاوت است و مذاکره برای کاهش هزینه های آن متداول است.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سوالات مصاحبه شغلی

 

انجام خدمت با یک لبخند

خرده فروش باید آماده رسیدگی کردن به مشکلات مشتری در خصوص کیفیت کالا، مشکلات حمل و نقل، مشکلات پرداخت وصورت حساب و …. باشد.خرده فروشان کوچک ممکن است بتوانند مشکلات مشتری را به صورت شخصی از طریق ایمیل، تماس تلفنی و… پیگیری کنند.

 

مبانی اولیه کسب و کار

پیش از فروش اولیه، یک خرده فروش تازه کار نیاز به تعدادی مکانیزم و ساختار متحد، حقوقی و … دارد. یک کسب و کار جدید و وسیع می تواند این اطمینان را ایجاد کند که اقلام مهم فراموش نشده اند. به خصوص، یک سرمایه گذاری جدید باید یک فهم شرکتی داشته باشد:

تعیین کردن اینکه چگونه یک کسب و کار راه اندازی یا ثبت خواهد شد.

نیاز به گرفتن لیسانس تجاری و فروش

روش جمع آوری و پرداخت مالیات بر فروش

بیمه مربوط به کسب و کار

یک طرح دقیق می تواند از بسیاری از مشکلات بعدی جلوگیری کند. صاحبان کسب وکار ممکن است تمایل به داشتن یک مدیر کارآمد داشته باشند تا از موفقیت خودشان اطمینان پیدا کنند.

 

مزایای کسب وکار به صورت خرید عمده و سپس خرده فروشی چیست؟ 

عمده فروشی و فروش به صورت خرده می تواند یک چالش جالب برای کسب درآمد باشد. طرح خوب، منبع استراتژیک و بازاریابی هوشمند عناصر حیاتی ای هستند که ممکن است باعث موفقیت یا شکست یک کسب و کار شوند. منابع زیادی وجود دارند که به یک کارآفرین باروحیه، پتانسیل موفقیت را تزریق می کنند و فقط از لحاظ نوع و تعداد محصولات محدود می شوند. محصولاتی که با جدیت می توانند بازاریابی شوند و بهترین خدمت به مشتریان را فراهم کنند.

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

بیشتر بخوانید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.