چگونه لغات انگلیسی را حفظ کنیم ؟

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد؛ چگونه لغات انگلیسی را حفظ کنیم ؟ در اين مطلب ميخواهيم درباره ي  اطلاعاتی در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد. 

چگونه لغات انگلیسی را سریع حفظ کنیم

به دلیل تفاوت قابل توجهی که بین زبان انگلیسی و زبان فارسی وجود دارد،حفظ کردن لغات انگلیسی یکی از دشوار ترین کار ها برای فارسی زبانان می باشد.
همواره دانشجویان و دانش آموزان به دلیل عدم توانایی شان در حفظ کردن لغات انگلیسی از پس آزمون های مهم زندگی شان بر نمی آیند.

۱. هرگز کلمات را به تنهایی یاد نگیرید

معنی کلمات را در جمله یاد بگیرید. مثلا اگر می خواهید معنی کلمه annoying را یاد بگیرید، جمله ای را یادداشت کنید که این کلمه در آن به کار رفته باشد.

بهتر است جمله ای که انتخاب می کنید، مربوط به زندگی واقعی و روزمره خودتان باشد.

مغز شما چیزی را که مربوط به شما باشد، سریع تر به یاد می آورد. چیزهایی که خنده دار، ناراحت کننده و یا خجالت آور هستند. هر احساسی می تواند به ساخت یک جمله شخصی کمک کند.

به عنوان مثال، جمله

My husband is very ‘annoying’ when he watches soccer.

همسرم موقع تماشای فوتبال خیلی اعصاب خرد کن می شود.

 

My friend doesn’t stop talking. It’s frickin ‘annoying’.

دوستم نمی تواند جلوی صحبت کردنش را بگیرد؛ این کارش واقعا آزار دهنده است.

 

این جملات در صورت واقعی بودن در زندگی شخصیتان، می توانند گزینه های خوبی باشند. زیرا می توانید موقع خواندن، آنها را تجسم کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  دانلود کتاب بهترین سال زندگی تو pdf

۲. یک وضعیت یا کلمه مشابه در زبان مادری را با کلمه جدید پیوند دهید

هنگامی که می خواهید، یک کلمه جدید را یاد بگیرید، به روش زیر عمل کنید:
چشمانتان را ببندید و ببینید با فکر کردن به کلمه مورد نظر چه چیزی یا چه موقعیتی به ذهنتان خطور می کند. به عبارت دیگر، آن کلمه شما را یاد چه چیزی می اندازد؟

فرض کنید می خواهیم کلمه pious (وارسته، با ایمان) را یاد بگیریم. می توانیم این کلمه را با “پایه” در فارسی ربط دهیم. مثلا بگوییم علی پایه اس.

Ali PIOUSLY said his prayers every night before bed.

علی هر شب قبل از خواب نمازش را با وارستگی می خواند.

یا کلمه fertile (حاصلخیز) را می توان با کلمه “فرت و فرت” شبیه سازی کرد.

Most fiction writers have FERTILE imaginations.

اغلب نویسندگان رمانهای علمی تخیلی نخیلات باروری دارند.

این  روش که  به نمانیک معروف است سالهاست که در دنیا امتحان خود راپس داده؛پس چرا شما امتحانش نمی کنید؟ نمانیک عبارت است از همراه کردن یک داستان یا تصویر با کلمه مربوطه به نحوی که راحت تر و سریع تر بتوانیم آن لغت را به خاطر بیاوریم.

3- حفظ کردن لغات انگلیسی به روش Detail

این روش هم از روشهای ابتکاری بنده، علی اکبر عطائی، در کلاسهای آموزشی زبان انگلیسی می باشد. افعال یا اسم ها می تونن بصورت کلی یا بصورت مفصل یا جزئی باشند. فرض کنید Get dressed به معنای آماده شدن برای بیرون رفتن هست. Get dressed یک فعل کلی یا General هست.

می دونید که خود لباس پوشیدن و آماده شدن مراحل مختلفی رو داره که ما تقریبا هیچ موقع بهشون فکر نمی کنیم ولی بعضی اوقات به اونها نیاز پیدا می کنیم برای مثال دکمه را بستن یا باز کردن، تا کردن آستین لباس، پیراهن رو داخل شلوار کردن، بستن بند کفش…

بیشتر بخوان بیشتر بدان  معروف شویم و معروف بمانیم

توصیه مهم:

این روش به سادگی حفظ کردن نیست و زحمت میطلبه ولی اکثر زحمت اول کار هست و بعد مدت کوتاهی که ذهن شما به این روش عادت کنه خیلی خیلی سریعتر میتونید به نتیجه برسید.

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.