چگونه مدیر خود را متقاعد کنیم

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد؛ چگونه مدیر خود را متقاعد کنیم ؟ در اين مطلب ميخواهيم درباره ي این موضوع اطلاعاتي جمع آوري کرده ايم که در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

قانع کردن مدیر کاریزماتیک

این افراد به سادگی مشتاق ایده‌های جدید می‌شوند ولی با توجه به مجموعه متوازنی از دیتای دریافتی، تصمیم نهایی را می‌گیرند.

می‌توانند حجم عظیمی از اطلاعات را به سرعت جذب کنند و فرآیند تحلیلشان بصری است. روند سود شرکت برایشان مهم است.

این مدیران دوست دارند به سرعت از ایده‌های بزرگ به سمت جزئیات، مخصوصاً جزئیات اجرایی بروند. این افراد معمولاً مشتاق، جذاب، پر حرف، مسلط و مصر شناخته می‌شوند.

اشخاصی خطرپذیر و در عین حال مسئولیت پذیرند. حقایق و هوشمندی را دوست دارند. ۲۵ درصد مدیران این تحقیق، کاریزماتیک بودند. آنها شیفته و فریفته ایده های جدید می‌شوند، اما تجربه به آنها یاد داده است تصمیم نهایی را بر اساس مجموعه متوازنی از اطلاعات بگیرند و احساسی رفتار نکند.

چگونه مدیر خود را متقاعد کنیم
چگونه مدیر خود را متقاعد کنیم

این افراد مشتاق، جذاب، پرحرف و سلطه گر هستند. همانند ریچارد برنسون، لی آیاکوکا، هرب کلهر. در ارائه برای این افراد از عبارت زیر استفاده کنید:
نتایج، ثابت شده، اقدامات، نشان دادن، نگاه کردن، آسان، واضح، تمرکز

وقتی تلاش می‌کنید مدیر کاریزماتیک را متقاعد کنید، از سوار شدن روی موج هیجان او خودداری کنید. بحث را روی نتایج متمرکز کنید. استدلال ساده و سرراست داشته باشد. در ارائه از ابزار تصویری برای بهبود طرح پیشنهادی تان استفاده کنید.

متقاعد کردن مدیر متفکر

مدیران متفکر حدود ۱۱درصد از مدیران این تحقیق را شامل می‌شوند. این دسته از سخت‌ترین مدیران برای قانع شدند هستند.

این مدیران با استدلال هایی که بر اساس داده باشند تحت تاثیر قرار می‌گیرند. ریسک گریزند و بسیار دیر تصمیم می گیرند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نمونه فرم مصاحبه استخدام منشی

این افراد عقلایی، باهوش، منطقی و علمی هستند. در این تحقیق افرادی نظیر مایکل دل(کامپیوتر دل)، بیل گیتس(ماکروسافت)، کاترین گراهام(مدیر واشنگتن پست) آلن گرین اسپن(رییس بانک مرکزی آمریکا ۱۹۸۷ تا ۲۰۰۶) این‌گونه بودند.

در ارائه برای این مدیران باید روی کلمات کیفیت٬ علمی، فکر کردن، اعداد، هوشمندانه، برنامه‌ریزی و اثبات تاکید کرد.

برای این افراد داده های زیادی در چنته داشته باشید. متفکران به بیشترین اطلاعات ممکن، از جمله تحقیقات بازار، مصاحبه با مشتریان، بررسی های موردی، تحلیل هزینه فایده و… نیاز دارند.

این مدیران نیاز دارند تمام جنبه های یک موقعیت خاص را بدانند. این مدیران علاقه زیادی به داده های مقایسه ای دارند.

هرگز این حرف ها را به مدیر خود نگویید

1. شما به من نگفتید این کار را انجام دهم

وقتی کار مهمی باید انجام شود و شما به روی خودتان نمی آورید، بدترین حرف برای توجیه آن این است که به مدیرتان بگویید: «شما که به من نگفتید این کار را انجام دهم». با این حرف در واقع امنیت شغل خود، امکان اضافه حقوق یا ارتقا موقعیت خود را از بین می برید.

2. من فقط برای پول کار می کنم

شاید در کشورهایی همچون چین بسیار عادی باشد که مردم فقط و فقط برای پول کار کنند. یعنی اگر کارفرما حقوق و مزایای آنها را به موقع پرداخت نکنند، کارمندان خیلی راحت از کار خود استعفا خواهند داد. یا اگر متوجه شوند کسی که شرایط مشابه آنها را دارد بیشتر حقوق می گیرد، حتما کار خود را ترک خواهند کرد. اما در اینجا اگر کارفرما متوجه شود تنها هدف کارمند کار کردن برای پول است، خیلی سریع او را اخراج خواهند کرد.

3. مشکلی وجود دارد

اعتراض در مورد وجود مشکل بسیار آسان است. اما پیدا کردن راهکار برای حل آن دشوار است. مدیران دوست دارند کارمندانشان مشکلات را حل کنند، نه اینکه با مواجه شدن با مشکل دست از کار بکشند. هنگام مواجهه با مشکلات به جای اینکه بگویید مشکلی وجود دارد، راه حلی برای آن بیابید و آن را برطرف کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نحوه شروع سخنرانی در جلسات

4. دوست دارم کارهای آسان تر را انجام دهم

هستند کارمندانی که خیلی بی فکرانه و راحت به مدیر خود می گویند دوست دارند کارهای آسان انجام دهند و برایشان مهم نیست چه موقعیتی داشته باشند. این واضح ترین زنگ خطر است. کارمند با این حرف خیلی رک به مدیر می گوید امیدی به پیشرفت یا پرورش مهارت هایش نداشته باشد. مسلما هیچ مدیری دوست ندارد برای فردی هزینه کند که صدسال بعد هم همین است که اکنون هست.

5. این کار خیلی زمان می خواهد

برای یک مدیر، هیچ چیز بدتر از این نیست که کارمند برای انجام کارهای خود یا پیشبرد پروژه های شرکت در مورد طولانی شدن زمان آن اعتراض کند. پروژه های کاری هرچقدر هم طول بکشد، کارمند باید آنها رابه بهترین شکل انجام دهد.

6. شاید بهتر باشد کار دیگری انجام دهم

هرگز در مورد کار خود اعتراض نکنید. اگر شغلتان را دوست ندارید، استعفا بدهید. اگر مشکلی در انجام آن دارید، آن را درست کنید. اگر فردی هست که موجب ناراحتی شما می شود، خشم خود را به دیگران انتقال ندهید. اگر از شغل خود راضی هستید، پس اعتراض نکنید. وقتی در کاری مشغول می شوید، مدیر روی شما حساب می کند. نمی توانید در نیمه راه به او بگویید کار شما را عوض کند چون شما خوشتان نمی آید!

7. قول می دهم آن را انجام دهم

اگر خودتان می دانید نمی توانید کاری را درست یا به موقع انجام دهید، هرگز به مدیر خود قول انجام آن را ندهید. در این مواقع بهتر است صادق باشید. شکست خوردن در کاری که قول انجامش را داده اید بسیار بدتر از قبول نکردن آن است.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  بازاریابی اینترنتی چیست

8. این کار خیلی سخت است

اگر کاری آسان باشد، همه می توانند آن را انجام دهند. بنابراین شما هیچ کار بزرگی انجام نمی دهید و نباید انتظار داشته باشید برای انجام آن تشویقی هم دریافت کنید. این کارهای سخت هستند که موقعیت و حقوق یک کارمند را تغییر می دهند. اگر پروژه ای به نظرتان سخت بود، راه های انجام درست آن و به نتیجه رساندن آن را پیدا کنید.

9. من با بحث موافقم

فردی که این طرز فکر را دارد، همیشه ساز مخالف می زند و هر چه قدر هم با او صحبت کنید در آخر روی حرف خود می ماند و به هیچ عنوان حاضر نیست اشتباهات خود یا نظرات مخالف خود را بشنود. مدیران این افراد را نگه نمی دارند.

10. نظری ندارم

افرادی که در جلسه های کاری فقط می نشینند و سر خود را تکان می دهند، افرادی هستند که مدیران خیلی راحت آنها را کنار می گذارند. اگر قرار است فرد مفیدی در شرکت و پروژه های کاری باشید باید نظرات و ایده های خود را مطرح کنید. مسلما همیشه همه صددرصد با نظرات مدیر موافق نیستند، پس ایده هایی که در سر دارید را مطرح کنید.

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.