چگونه می توانیم زندگی بهتری داشته باشیم

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد؛ چگونه می توانیم زندگی بهتری داشته باشیم در اين مطلب ميخواهيم درباره ي این موضوع  اطلاعاتی در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

داشتن یک زندگی لذت بخش و بهتر دغدغه همه انسان ها است و مطمئنا همه واقف به آن هستند که با تلاش و زحمت می شود چنین زندگی خوبی را ساخت ، اما با این وجود همیشه به دنبال راهکارهایی هستند که به راحتی و با به کارگیری آنها و بدون این که انرژی و زمانی صرف کنند به خواسته هایشان برسند و زندگی مفرحی داشته باشند.

زندگی بهتر

تفکر و مدیتیشن انجام بدهید

به طور علمی ثابت شده است که تفکر مزایای بی شماری دارد از مهار استرس و افکار منفی گرفته تا افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن و قدرت حافظه.

چگونه می توانیم زندگی بهتری داشته باشیم
چگونه می توانیم زندگی بهتری داشته باشیم

باید بدانید مدیتیشن و تفکر به این معنی نیست که ساعت ها در کنج تنهایی و گوشه گیری سپری کنید. همین که فقط 5 دقیقه زمان بگذارید و بنشینید تا از افکار ذهنی دور شوید تاثیر بسزایی بر روز خود خواهید گذاشت. چنانچه راه انجام دادن این کار را نمی دانید به راه های پیشنهادی مرکز تحقیقاتی UCLA اکتفا کنید که اکثر موارد آن تنها 5 دقیقه زمان نیاز دارد.

به چیزهایی که امروزتان را فوق العاده می کند فکر کنید

در مورد اتفاقاتی که می دانید اگر بیفتند روز مثبت و منحصر به فردی را شروع می کنید یک جمله بنویسید این چیزها می تواند ساده ترین اتفاقات همچون زودتر خوابیدن یا انجام یک کار خوشایند باشد. همین که احساس می کنید چیزی از درون شما را خوشحال می کند برای عملی شدن آن حتماً قدم بردارید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  تکنیک استفاده از تجسم خلاق

 هدف گذاری

در هر کار و شغلی که باشید، در هر شرایط و وضعیتی که باشید با هدف گذاری و البته تلاش در جهت آن زندگی و شرایط بهتری خواهید داشت، اگر از هر فرد موفقیت بپرسید چگونه زندگی بهتری داشته باشیم، مطمئنا یکی از مواردی که به آن اشاره خواهد کرد بحث هدف گذاری است.

هدف گذاری باعث می شود زمان، انرژی و حتی کارهایی که انجام می دهیم چه کوچک و چه بزرگ همگی در یک راستا و هم جهت با هم قرار بگیرند و متمرکز باشند و این تمرکز مانند ذره بینی است که زیر نور خورشید قرار گرفت و نورهای پراکنده که قدرت زیادی ندارند را متمرکز کرده و تبدیل به یک قدرت جادویی می کند و بنابراین اگر ما برای زندگی  مان از هدف گذاری استفاده کنیم، زندگی ما در جهت بهتر شدن قرار می گیرد و شروع به رشد و پیشرفت می کنیم.

برنامه ریزی

یکی دیگر از موارد بسیار مهم برای اینکه زندگی بهتری داشته باشیم، برنامه ریزی است. انتخاب هدف بدون برنامه ریزی قابل اجرا، رویایی بیش نیست، هدف زمانی قابل دست یافتنی خواهد شد که بتوانیم برای آن برنامه ریزی کنیم، برنامه ای که قابل اجرا باشد.

برنامه ریزی یکی از مهارت های بسیار مهم است که لازم است یاد بگیریم و با داشتن برنامه ی مشخص و قابل اجرا مطمئنا احتمال رسیدن به هدف افزایش می یابد و رسیدن به هدف باعث می شود، اعتماد به نفس ما، اراده ما، شور و هیجان ما بیشتر شود، خود را در حالتی ببینیم که قابلیت خلق زندگی مان را داریم و وقتی این حس را به دست بیاوریم، زندگی مان شروع به بهتر شدن می کند بنابر این یکی از بهترین جواب هایی که به سوال چگونه زندگی بهتری داشته باشیم می توان داد کسب مهارت برنامه ریزی است.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  چرا بعضی زوج ها همیشه با هم دعوا دارند؟

هیچ گاه از آموختن دست نکشید

من به این نتیجه رسیده ام یادگیری فعالیتی اساسی در یک زندگی موفق و هدفمند است. اگر در یادگیری شکست بخوریم، در رشد کردن هم موفق نخواهیم بود و این مساوی با مرگ است. زندگی فرصت های بیکرانی برای یادگیری در اختیار ما قرار می دهد و هر چقدر شرایط سخت تر باشد، احتمال بیشتری وجود خواهد داشت که یاد بگیریم.

از دیگران هم می توانیم یاد بگیریم، به ویژه افراد پرتلاش و مبارز. آنها همانند فرشتگانی از آسمان هستند که به ما در مورد خویشتنمان می آموزند. همچنین می توانیم از اتفاقات اطراف خود نیز درس بگیریم و بیشتر از همه، با تماشای خود، با دیدن اینکه چگونه واکنش نشان می دهیم و چه انگیزه ای ما را به حرکت وامی دارد، یاد خواهیم گرفت.

 

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.