چگونه ژل آلوئه ورا درست کنیم

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد؛ چگونه ژل آلوئه ورا درست کنیم ؟ در اين مطلب ميخواهيم درباره ي این موضوع اطلاعاتی در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

چگونه ژل آلوئه ورا را تهیه کنیم؟

این گیاه طبیعی و شفابخش پوست شما را پاک می کند!

زمان آمادگی:

30 دقیقه

مجموع زمان:

30 دقیقه

مواد لازم:

طرز تهیه:

چگونه ژل آلوئه ورا درست کنیم
چگونه ژل آلوئه ورا درست کنیم
  1. اگر به گیاه آلوئه ورا دسترسی دارید، یک چاقوی تیز را بردارید و یک برگ را از بیرون گیاه جدا کنید که نزدیک به پایه آن است. آنها معمولا بالغ تر و حاوی مقدار زیادی ژل هستند. اگر گیاه شما خیلی جوان است، مطمئن شوید که تعداد زیادی برگ را در یک زمان برش ندهید. برگ های آلوئه ورا نیز در بخش های تولیدی در سوپرمارکت ها و عطاری های موجود می باشد. شما معمولا می توانید 1/2 فنجان ژل از گیاه آلوئه ورای بالغ بگیرید.
  2. برگ ها را در آب سرد بشویید تا خاک را از روی پوست آن بردارید.
  3. برگ ها را در یک کاسه قرار دهید تا هر رزین یا صمغ سفید یا زرد آن تخلیه شود. این می تواند باعث تحریک پوست شود.
  4. با استفاده از یک پوست کن، پوست یک برگ آلوئه ورا را از یک طرف بکنید. شما ژل چسبنده را در زیر پوست آن خواهید دید.
  5. از یک قاشق استفاده کنید تا ژل را به دقت از آن خارج کنید. ژل را در یک ظرف شیشه ای تمیز جمع آوری کنید و مطمئن شوید که هیچ قطعه ای از پوست برگ در آن وجود ندارد.
  6. اگر ژل زیادی را جمع آوری کرده اید و می خواهید آن را ذخیره کنید می توانید آن را با مواد نگهدارنده طبیعی ترکیب کنید. در مخلوط كننده، آلوئه ورا و ويتامين C يا كپسول هاي ويتامين E را اضافه كنيد. برای هر 1/4 فنجان ژل آلوئه ورا، می توانید 500 میلی گرم ویتامین C یا 400 IU ویتامین E اضافه کنید. ژل را باید در یک ظرف شیشه ای تمیز و انعطاف پذیر قرار دهید تا بتوانید آن را در یخچال برای 1-2 ماه نگه دارید.
  7. شما همچنین می توانید از ژل آلوئه ورای تازه استفاده کنید تا از آب آلوئه ورا تغذیه کنید و یا آن را به کوکی هایتان اضافه کنید.
بیشتر بخوان بیشتر بدان  مدیریت زمان

نکته

نگه داشتن گیاه آلوئه ورا در خانه خود را در نظر داشته باشید زیرا آنها گیاهانی هستند که نگهداری شان کم دردسر است و به راحتی رشد می کنند.

اطمینان حاصل کنید که آلوئه ورا را با دست های تمیز بر روی پوست اعمال می کنید. از مزایای یک ژل کاملا طبیعی در خانه خود لذت ببرید!

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.