کاشت سبزی در سبد پلاستیکی

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي کاشت سبزی در سبد پلاستیکی اطلاعاتی در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

سبزی

به‌طور کلی، سبزیها هر نوع گیاهی هستند که به خاطر خوش‌عطر یا خوش‌طعم بودن به عنوان غذا، طعم دهنده، دارو، یا عطر دهنده مورد استفاده قرار می‌گیرند. استفاده در آشپزی سبزی‌ها را از ادویه‌ها متمایز می‌کند. سبزی به برگهای سبز یا بخش‌های گلده گیاه اشاره می‌کند. (تازه یا خشک شده) در حالیکه ادویه‌ها از بخش‌های دیگر گیاه شامل بذر، پوست، ریشه، و میوه (معمولاً خشک شده) تهیه می‌شوند.

کاشت سبزی در سبد پلاستیکی میوه

اگرچه سبدهای آویزان بیشتر برای کاشت گل‌های ساقه بلند و آویزان استفاده می‌شود یا گل‌های اطلسی و شمعدانی نیز خودنمایی زیبایی در آن دارند، اما گاهی اوقات کاشت میوه و سبزی نیز می‌تواند ایده جالبی نیز باشد که علاوه بر ایجاد خلاقیت و زیبایی، دیگر شما به یک باغ بزرگ هم نیاز نخواهید داشت.

سبدهای آویزان یا سبدهای حلق آویز انواع و اشکال مختلفی دارند. برخی فلزی و برخی پلاستیکی یا حتی چوبی هستند و بعضی هم دارای مخزن آب نیز می‌باشند. اما شایع ترین آن‌ها سبدهای پلاستیکی با بندهای فلزی روکش دار شده با پلاستیک فشرده هستند که در اکثر خانه‌ها استفاده می‌شوند.

طرز کاشت سبزی در سبد پلاستیکی
طرز کاشت سبزی در سبد پلاستیکی

البته، شما همچنین می‌توانید از ابتکار عمل خود استفاده کنید و سبدهای حلق آویز خود را از اشیاء خانگی که دیگر استفاده نمی‌کنید بسازید: مثل صافی‌های قدیمی، سطل های نشت دار یا سوراخ و یا حتی قوطی‌های غذا!

آماده سازی یک سبد آویزان برای گیاهان خوراکی با آماده سازی یک سبد برای گل کاملا متفاوت است. اول، یک سطل یا گلدان مناسب را پیدا کنید، گلدان به اندازه‌ای باشد که درون سبد جای بگیرد. در حالی که شما بر روی آن کار می‌کنید و آن را آماده می‌کنید، باید روی زمین کاملا ثابت بماند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  جملات نیکول کراوس

در هنگام آماده سازی سبد زنجیرهایش را کنار بگذارید تا دست و پا گیر نباشند. برای ساخت زنجیرها می‌توانید از پلاستیک‌های فشرده، طناب، زنجیرهای کوچک فلزی یا هرچیز دیگری که در دسترس‌تان هست استفاده کنید.

برای ثابت ماندن و نچرخیدن سبد هنگام آویزان ماندن باید بدانید که چند سوراخ روی لبه سبد برای آویز کردن بزنید تا کاملا ثابت و محکم بایستد. هرگز زهکشی را فراموش نکنید. در انتهای گلدان چند سوراخ زده تا در هنگام آبیاری آب اضافی آن خارج شود.

طرز کاشت سبزی در سبد پلاستیکی

برای یک کشت مناسب و متوسط باید به نوع خاک درون سبد نیز توجه کنید. توجه کنید که از کمپوست‌های مخصوص باغبانی یا خاک‌های سبک گلدانی استفاده کنید. همچنین در هنگام استفاده از کوهای آلی زیاده روی نکنید. از خاک‌های سنگین مثل خاک رسی در سبد به شدت اجتناب کنید. این خاک‌ها سنگین بوده و ممکن است زنجیرهای سبد را تحت فشار قرار داده و سبد بیافتد.

اگر نگران درهم رفتن ریشه‌های دو گیاه کاشته شده در سبد هستید، می‌توانید از برخی کیسه‌های مخروطی شکل کنفی یا پارچه‌های با تار و پود عریض استفاده کنید. به این صورت که گیاه یا میوه مرکزی را درون این کیسه‌ها کاشته و کمی از لبه کیسه را بیرون بگذارید تا هربار که خواستید آن را با ریشه کاملا از سبد بیرون بکشید. با این کار می‌توانید در کنار و اطراف سبد سبزیجات کوچک دیگری بکارید.

سبدهای آویزان نیاز به مراقبت هر روزه دارند. هر روز آبیاری کنید و خاک و کود آن را چک کنید. و هنگامی که سبزیجات یا میوه‌ها  رسیدند، مرتبا آن‌ها را مصرف کنید و میوه‌های رسیده را باقی نگذارید. همواره خاک این سبدها را مرطوب نگه دارید. یک بطری آب را با سوراخی کوچک در روی درب آن از بالای سبد آویزان کنید تا سبد را مرطوب نگه دارد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  اسکرین از صفحه

و در آخر بدانید که رشد گل و گیاه در سبد بسیار آسان است. فراموش نکنید که میوه را در مرکز سبد بکارید و همینطور می‌توانید اطراف آن را با گیاهان دیگر بپوشانید.

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.