کرال پا بدنسازی

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي کرال پا بدنسازی اطلاعاتی در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

حرکت کرال خوابیده عمدتا عضلات شکم و به خصوص زیر شکم را تحت تاثیر قرار می‌دهد. با این‌ حال این تمرین یکی از بهترین تمرینات ورزشی برای تقویت عضلات خم‌کننده ران است و تاثیر آن را بر ران زمانی متوجه خواهید شد که چندین بار تمرین را تکرار کنید. به علاوه بخش‌های میانی و پایینی شکم نیز تحت تاثیر این تمرین تحریک می‌شوند پس حتما حرکت کرال خوابیده را در تمرینات ثابت ورزشی خود لحاظ کنید.

کرال پا بدنسازی
کرال پا بدنسازی

روش انجام حرکت:

روی یک زیر انداز نرم ورزشی به پشت دراز بکشید و دست‌ها را دو طرف بدن و کف دست‌ها را به سمت پایین نگه دارید. پاها را دراز کنید و زانوها را خیلی کم، خم کنید. پاشنه پاها را حدود 6 اینچ بالاتر از زمین نگه داشته و خیلی سریع پاها را به حالت باز و بسته شدن لبه‌های قیچی، بالا و پایین ببرید. رمز موفقیت این حرکت در این است که باید تنها از قسمت میانی بدن برای بالا و پایین کردن پاها کمک بگیرید . شکم را در تمام مدت تمرین منقبض نگه دارید.

دلیل اهمیت این تمرین:

حرکت کرال خوابیده را به عنوان یک بخش اصلی از تمرینات شکم در نظر نگیرید. درست است که این حرکت شسته‌ورفته ساده برای تقویت عضلات شکم مناسب است اما آنقدرها هم نیست که بتواند شکم شما را شش تکه کند. به همین دلیل بهتر است حرکت کرال خوابیده را در انتهای برنامه ورزشی روزانه خود قرار دهید یعنی زمانی که عضلات شکم از تمرین زیاد خسته شده و توان انجام حرکات سنگین دیگر را ندارید با این تمرین، به ورزش خود خاتمه دهید. فراموش نکنید که کرال خوابیده روی عضلات خم‌کننده ران نیز کار می‌کند و این تمرینات در ورزش‌های دیگر تاثیر خود را نشان خواهند داد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  مسابقه کراس فیت

حرکت کرال خوابیده برای تقویت ماهیچه‌های اصلی بدن بسیار مفید است. این حرکت بسیار شبیه به حرکت شنای کرال پشت است پس انجام آن برای علاقمندان به شنا توصیه می‌شود.

آموزش حرکت اسپایدر کرال

کرال پا بدنسازی
کرال پا بدنسازی
  1. به حالت شنا روی زمین قرار بگیرید، در حالی که پاها صاف و نزدیک به هم هستند، وزن خود را روی دستان و انگشتان پا تقسیم کنید، دست ها باید با زاویه نود درجه خم باشند.
  2. این نقطه شروع شما خواهد بود.
  3. حرکت را با بلند کردن یک پا از روی زمین آغاز کنید.
  4. پا را به سمت بیرون چرخانده و زانو را تا جای ممکن به سمت آرنج حرکت دهید.
  5. پا را به نقطه شروع بازگردانید و با سمت مخالف تکرار کنید.

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

 

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.