کشمش برای سگ

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي کشمش برای سگ اطلاعاتی در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

ایا کشمش برای سگ ضرر دارد

جالب است که بدانید سمیت انگور و کشمش در این حیوانات کاملا به اثبات رسیده است. اگرچه هنوز دقیقا مشخص نیست که کدام ماده موجود در انگور باعث ایجاد واکنش های سمی می‌شود، اما باید بدانید که سگها نباید حتی مقادیر جزئی از انگور و کشمش مصرف کنند، چون دچار مسمومیت کشنده خواهند شد.

سگها در هر سنی و از هر نژادی ممکن است دچار این مسمومیت شوند. این مسمومیت شدید با انگور و کشمش باعث ایجاد آسیب های شدید کلیوی خواهد شد که در نهایت منجر به نارسایی حاد و ناگهانی کلیه و عدم تولید ادرار (آنوری) خواهد شد. البته نارسایی کلیه در همه سگها مشاهده نشده است و این موضوع که چرا برخی از آنها دچار آسیب کلیوی می‌شوند و برخی نه، در دست مطالعه می‌باشد.

انواع علایم:

مسمومیت ناشی از کشمش و انگور، معمولا باعث ایجاد یک یا ترکیبی از علایم ذیل خواهد شد:

– اسهال و استفراغ معمولا چند ساعت پس از مصرف. محتویات استفراغ و مدفوع حاوی قطعات انگور و کشمش خواهد بود.

– از دست دادن اشتها

– بی‌حالی، ضعف، آرامش و عدم تحرک غیر معمول

– درد شکم

– کم آبی بدن

– قطع ادرار (بطوریکه مقدار ادرار بسیار کم می‌شود)

– نفس نفس زدن

– زخم دهان

– لرزش

– تشنج

– کما

درمان برای مسمومیت با انگور

اگر سگ ها انگور بخورند، باید سریعا اقدام به جلوگیری از عوارض جانبی جدی تر و یا کشنده شوید. اولین و مهمترین کار این است که باید بلافاصله تلاش کنید که  استفراغ کند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  کره حیوانی
کشمش برای سگ
کشمش برای سگ

در بعضی موارد، سگ به سرعت به خوردن انگور یا کشمش واکنش نشان می دهد و  خودش از خوردن این میوه منصرف می شود هنگامی که این اتفاق می افتد، نیازی به ایجاد استفراغ  نیست، اما باید بلافاصله برای هر نوع درمان اضطراری با دامپزشک  تماس بگیرید.

اگر نتوانسید کاری کنید که سگ استفراغ کند، از یک میلی لیتر پتاس هیدروژن ۳٪  برای هر کیلو وزن سگ ستفاده کنید. در یک سرنگ کوچک ریخته به پشت گلو سگ بزنید.در عرض ۱۵ دقیقه  سگ استفراغ می کند  اگر نکرد دوباره این کار را انجام دهید اگر باز استفراغ نکرد در اسرع وقت به دامپزشک مراجعه کنید.

 بهترین کشمش برای عرق سگی

کشمش اگر در آفتاب خشک شده باشد برای عرق گیری بهتر از کشمش تیزابی است. کشمش مویز از اندازه بزرگتری برخوردار است و دانه دار است. هر چه کشمش مویز بزرگتر باشد، تعداد کمتری در بسته بندی دارد به همین جهت برای درست کردن عرق باید دقت بیشتری کنید. اگر کشمش درست نرسد، الکل کمتری تولید می کند.

کشمش بیدانه آفتابی دانه های کوچکی دارد به همین جهت هنگام درست کردن عرق، زودتر می رسد والکل بیشتری خواهد داد. برعکس تصور همه که مویز را بهتر می دانند، کشمش بیدانه آفتابی به دلیل ریز بودنش الکل زیادتری را به شما خواهد داد. با این حرف نمی گوییم که مویز بد است بلکه دقت بیشتری می خواهد که معمولا افرادی که برای کشمش را برای آبگیری می خواهند کمتر صبر می کنند.

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

 

بیشتر بخوان بیشتر بدان  روغن درخت چای

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.