یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان اطلاعات مفيدي در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

آموزش زبان انگلیسی برای کودکان از چه سنی مناسب است

بهترین سن کودک برای یادگیری زبان انگلیسی همِشه دغدغه ای برای والدین بوده و هست . همه بر سر این موضوع، که هرچه کودک زودتر شروع به یادگیری زبان کند بهتر است با یکدیگر اتفاق نظر داریم. برخی محققان می‌گویند که مهارت‌های دستیابی به زبان دوم در سن ۶ یا ۷ سالگی یا قبل از آن به اوج خود می‌رسد. اما تمایل به یادگیری یک زبان جدید در نوجوانی حتی بیشتر هم هست. با این وجود، هر چه سن بالاتر می‌رود تسلط در حد زبان مادری بر یک زبان دوم، سخت‌تر خواهد شد.

آموزش زبان انگلیسی برای کودکان 12 ساله

طی مطالعاتی که بر روی ۱۷ هزار کودک انگلیسی زبانی که فرانسوی می‌آموختند، نشان داده کودکانی که از یازده سالگی شروع به یادگیری کرده‌اند، در مقایسه با افرادی که از حدود هشت سالگی شروع به آموختن زبان کرده‌اند، در آزمون‌ها بهتر عمل می‌کنند. یکی از دلایل این موضوع این است که کودکان در این سنین یادگیری را جدی‌تر می‌گیرند و تمایل بیشتری به انجام این کار دارند.

همچنین مشخص شده که نوجوانانی که قبل از ۱۵ سالگی زبان دوم را یاد می‌گیرند، راحت‌تر بر آن مسلط شده و می‌توانند مانند یک فرد بومی آن کشور، صحبت کنند.

از طرف دیگر، نوجوانانی که بیش از ۱۵ سال دارند و همچنین بزرگسالان، در یادگیری یک زبان جدید نسبت به افراد کم سن و سال‌تر، عملکرد پایین‌تری دارند. دلیل این امر این است که کودکان محدودیت‌های تجربی و شناختی ندارند و این مسئله شرایط را برای یادگیری سریع‌تر فراهم می‌کند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  برای کنکور از چه درسی شروع کنیم

آموزش زبان انگلیسی برای کودکان 3 ساله

دوره‌ای بود که اگر شما به عنوان والدین، با این استدلال که “۳ سالگی سن مناسب یادگیری است” شروع به آموزش زبان دوم به فرزندتان می‌کردید ممکن بود برای دیگران غیر قابل تصور باشد که چطور یک کودک ۳ یا ۴ ساله می‌تواند به زبان دیگری هم صحبت کند، آن هم در سنی که هنوز بر زبان مادری خود آن‌طور هم که باید مسلط نیست! اینجا بود که همه شما را را به چشم یک فرد غیرطبیعی می‌دیدند. هرچند امروزه، یافته‎های محققان نشان می‌دهد که این موضوع کاملاً متفاوت است.

 

آموزش زبان انگلیسی برای کودکان با رقص

آموزش زبان انگلیسی برای کودکان با رقص
آموزش زبان انگلیسی برای کودکان با رقص

این روش بر پایه‌ی یادگیری زبان انگلیسی به کمک موسیقی بنا شده است.

یه روش خیلی راحت برای آموزش و یادگیری، در این روش کودکان همزمان به زبان انگلیسی آواز می‌خوانند و می‌رقصند. این عمل برای آن ها به شدت جذاب است.

آن ها در حالی که آهنگ های شاد و جذاب متناسب با سنشون رو با صدای بلند می‌خوانند و ترانه را از طریق حرکت و رقص اجرا می‌کنند، کلمات و تلفظ آن را به آسانی یاد می‌گیرند. از این طریق تمرکز بر روی یادگیری مهارت های زبانی آن‌ها به شدت آسان می‌شود.

بنابراین خیلی مهمه برای این کار موسیقی انتخاب بشه که برای کودک خوش‌آیند باشه.‌

چون تاثیر این مدل یادگیری طولانی مدت با کودک همراهه و تا بزرگسالیش هم باهاش میمونه. مثلا شعر هرگز نشه فراموش لامپ اضافی خاموش برای خیلی وقت پیشه ولی همچنان تو ذهن خیلیا مونده! به همین طریق میشه موزیک های انگلیسی رو همراه با رقص و آواز تو ذهن ماندگار کرد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  قرص ویتامین e را چند روز یکبار بخوریم

زبان انگلیسی با موسیقی روشی جالب برای یادگیری زبان دوم است. آهنگ ها منابعی عالی برای یادگیری زبان انگلیسی هستند و شما می‌توانید از موسیقی برای تقویت مهارت خود استفاده کنید.

فواید یادگیری زبان انگلیسی در سن کم

  • کودک در این سن می‌تواند آوای کلمات را به شکل صحیح‌تری فرا گرفته و ادا کند
  • کودک در این سن قدرت یادگیری بالاتری نسبت به بزرگسالان دارد از این رو کودکان قادرند زبان را به آسانی یاد بگیرند.
  • یادگیری زبان خارجی باعث می‌شود آن ها در آینده سطح دانش وسیعتری نسبت به هم سن و سالان خود داشته باشند.

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

 

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.