۷ ترس که مانع ثروتمند شدن می باشد

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي ۷ ترس که مانع ثروتمند شدن می باشد اطلاعاتی ر اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

۱. ترس از ناشناخته‌ها

ما کارهای‌مان را به همان روش‌های ثابت و امتحان‌شده انجام می‌دهیم. حالت سکون بسیار قوی است، اراده‌ی بسیار زیادی لازم است تا به این روش‌های تکراری تلنگری زده شود و مسیر تغییر کند. جیدو کریشنامورتی می‌گوید:

هیچکس از ناشناخته‌ها نمی‌ترسد. بلکه از پایان چیزهایی که می‌شناسد می‌ترسد.

۷ ترس که مانع ثروتمند شدن می باشد
۷ ترس که مانع ثروتمند شدن می باشد

۲. ترس از شکست خوردن

شکست‌های تکراری پیش‌زمینه‌ی موفقیت هستند. بنابراین در صورتی که در یک زمینه موفق باشید، ممکن است نخواهید درگیر شکست در یک زمینه‌ی دیگر شوید. در جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان هاروارد، کانن اُبرایان به آنها چنین نصیحت کرد:

بزرگترین موهبت شما نیازتان به موفقیت است، نیاز به اینکه همیشه خودتان را بالای نمودار ببینید. موفقیت شبیه یک لباس سفید و نو است. وقتی آن را به دست می‌آورید خیلی ذوق‌زده هستید، ولی بعد تمام مدت باید مواظب باشید که آن‌ را کثیف نکنید و از دستش ندهید.

شکست تهدیدی برای هویت تغییرناپذیر ضمیر شما است که به برچسب موفقیت سنجاق شده است. در واقع وقتی شکست در ارتباط با موضوعی باشد که خیلی نسبت به آن تعهد ندارید راحت‌تر می‌توانید با آن کنار بیایید. شکست در کاری که صدای درونی‌تان از شما خواسته انجام بدهید خیلی وحشتناک‌تر است.

جیم کری از اتفاقی که برای پدرش افتاد یاد گرفت چه کارهایی را نباید بکند تا بتواند در کارش موفق شود:

«پدرم می‌توانست یک کمدین بزرگ شود، اما باور نداشت که این کار ممکن است. به همین دلیل او یک تصمیم محافظه‌کارانه گرفت . او یک شغل آرام و تضمین‌شده به عنوان یک حسابدار پیدا کرد و وقتی من ۱۲ ساله بودم آن شغل تضمین‌شده را رها کرد و خانواده‌ی ما مجبور بود به سختی تلاش کند تا بتواند به زندگی ادامه دهد. من چیزهای مهم زیادی از پدرم یاد گرفتم. یکی از مهم‌ترین آنها این است که ممکن است در کاری که دوست ندارید هم شکست بخورید پس بهتر است کاری که دوست دارید را امتحان کنید.»

بیشتر بخوان بیشتر بدان  آموزش اعتماد به نفس

3- ترس از انتقاد

بسیاری از مردم به خاطر ترس از افکار و حرف‌های مردم قادر به تحقق رویاهای‌شان نیستند. بسیاری از دانش‌آموزان شکایت می‌کنند که پدر و مادرشان از آنها توقع دارند تا تحصیلات‌شان را به پایان برسانند، این در حالی است که آنها کاملاً آماده راه‌اندازی کسب و کار مخصوص به خود هستند.

اغلب آنها از قضاوت دیگران و به‌ویژه نزدیکان خود واهمه دارند و می‌دانند که در صورت رها کردن تحصیلات، اطرافیان آنها را دیوانه و بی‌فکر خطاب می‌کنند.

بیشتر مردم این تجربه مشترک را از سر گذرانده‌اند اما تصمیم‌گیری براساس افکار دیگران حتی نزدیک‌ترین دوستان و اعضای خانواده، شما را در ادامه مسیر زندگی ضعیف می‌کند.

۷ ترس که مانع ثروتمند شدن می باشد
۷ ترس که مانع ثروتمند شدن می باشد

برای ثروتمند بودن در عوض به این موضوع فکر کنید که در صورت کسب موفقیت همین مردم درباره شما چه نظری خواهند داشت.

توصیه نویسنده مقاله به این دانش‌آموز اندیشیدن درباره نظرات پدر و مادر خود در صورت اداره یک کسب و کار موفق است. آیا به این ترتیب آنها به او افتخار نخواهند کرد؟ در این صورت حتماً بهترین تصمیم را گرفته‌اید.

4- ترس از فقر

بسیاری از مردم درگیر زنده ماندن هستند.

شخصی در ایمیلی شکایت کرده بود که با 26 سال سن، به مدت 40 ساعت در هفته در یک اتاقک مشغول کار است.

یک نفر دیگر از امکان پرداخت صورت‌حساب‌ها و تأمین یک زندگی در حد متوسط سخن گفته بود اما می‌دانست که با داشتن شغلی بهتر و راه‌اندازی کسب‌و‌کاری جدیدتر می‌توانست از مهارت‌های خود نهایت استفاده را ببرد.

او از زندگی کسالت‌بار خود خسته شده بود و می‌خواست از پاداش‌هایش بهره ببرد. به هر حال می‌ترسید که پولش زود تمام شود. او از نویسنده راه‌حل می‌خواست.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  هوش کلامی

ترس از فقر انسان را فلج می‌کند. در هر صورت، مرد جوان در ایمیلش به این نکته اشاره کرده بود که با 10 هزار دلار پس‌انداز امکان کنار گذاشتن حرفـــــه کنونی و صرف چند ماه برای تحقق رویا یا راه‌اندازی کسب و کاری مخصوص به خود را دارد.

اکثر مردم به این دلیل حد وسط را انتخاب می‌کنند که به جای رشد، بقا را لازم و ضروری می‌یابند. ترس از فقر نباید هرگز شما را از دستیابی به رویاهای‌تان باز دارد.

5- ترس از اذیت کردن دیگران

برخی افراد از طرح درخواست همکاری با نیروها و کسب‌و‌کارهای مختلف سر باز می‌زنند، زیرا به باور اشتباه در این صورت خود را نیازمند نشان خواهند داد و در نتیجه فرصت‌های کاری از دست‌شان می‌رود.

آنها آنقدر انتظار می‌کشند تا کسی برای کار به آنها زنگ بزند. این یک رویکرد نادرست است. اشخاص باید در صورت تمایل به تحقق رویاهای‌شان در عمل بی‌پروا باشند. البته این نشانه غرور و خودخواهی نیست. در هر صورت، فقط نمایش استعدادهای‌تان شما را به دیگران می‌شناساند.

 

۷. ترس از رشد

رشد با درد همراه است. این درد حاصل از هم پاشیدن گذشته است. ولی تا چیزی را از دست ندهیم نمی‌توانیم چیز جدیدی به جای آن پرورش دهیم. فرانک هارونیان در کنفرانسی در سال ۱۹۶۷ این ایده را شرح می‌دهد:

بعضی‌ها از هم پاشیده شدن موقعیت فعلی هر کس را، به ترس از هم پاشیدن ابدی مربوط دانسته‌اند؛ از هم پاشیدنی که همه‌ی انسان‌ها از قطعیت آن اطلاع دارند. از آنجایی که رشد مستلزم شکسته شدن الگوهای قدیمی است، تمایل به مرگ یکی از پیش‌نیازهای زندگی است… ترس بی‌رویه از مرگ معمولا مرتبط با وحشت عصبی از رشد و تغییر است.

جای تعجب نیست که استیو جابز در سخنرانی‌اش در دانشگاه استنفورد هیچ محرکی قوی‌تر از «مرگ» برای متمرکز کردن ذهن نمی‌شناسد. او در ادامه‌ی سخنرانی‌اش به فارغ‌التحصیلان توصیه کرد تا از این ابزار استفاده کنند تا به خودشان یادآوری کنند که زندگی کوتاه است.

زمان شما محدود است، پس آن‌ را با نادیده گرفتن علایقتان تلف نکنید. اسیر تعصب نشوید، که باز هم یعنی با نتیجه تفکر دیگران زندگی می‌کنید. اجازه ندهید سر و صدای عقیده‌ی دیگران صدای درونی شما را در خودش غرق کند. و مهم‌تر از همه، قدرت و جرأت دنبال کردن قلب و بینش خودتان را داشته باشید. آنها می‌دانند که شما واقعا می‌خواهید چه کسی باشید.

7- ترس از دوران پیری و مرگ

در یک سن خاص مردم زندگی را ترک می‌کنند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  تابلو کائنات

به گفته بنجامین فرانکلین، یکی از بنیان‌گذاران کشور ایالات متحده آمریکا، بیشتر مردم در سن 25 سالگی می‌میرند و در سن 75 سالگی به خاک سپرده می‌شوند.

برای بعضی از آنها، این مرگ استعاری، حین تصمیم‌گیری برای داشتن یک زندگی در حد متوسط و زود‌تر از سن 25 سالگی رخ می‌دهد. چنین افرادی به عدم پیشرفت ایمان می‌آورند و در نتیجه پیشاپیش از تلاش دست می‌کشند.

ترس از پیری همچنین وقتی مضر است که یک نفر ملزم به پذیرش یک تغییر بزرگ در زندگی حرفه‌ای خود می‌شود.این تفکر اغلب اوقات چیزی شبیه این است: «من الان 46 ساله هستم. چگونه از من انتظار دارید که با وجود یک عمر سابقه در زمینه بیمه حالا نکاتی تازه راجع به کار در حوزه املاک و مستغلات یاد بگیرم. به علاوه تخصیص تمام وقت خود به کار در این حوزه، جلوی حمایت از اعضای خانواده را می‌گیرد.»

در نهایت، به هر حال، اهمیت سن و سال در زندگی شما کمتر از باور و ایمان‌تان است.

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

 

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.