b2b چیست

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد؛ b2b چیست ؟ در اين مطلب ميخواهيم درباره ي بازاریابی b2b اطلاعاتی در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

بازاریابی b2b چیست

مدل تجارت به تجارت (به انگلیسی: Business-to-business (B2B)) اشاره به کسب و کاری می‌کند که طرف معامله در آن یک کسب و کار دیگر است. معمولاً به صورت زیر اتفاق می‌افتد.

b2b چیست
b2b چیست

فروش b2b چیست

در این مدل سازمانها میکوشند محصولات یا خدماتشان را به صورت الکترونیکی از بازار الکترونیکی خصوصی خود و/یا از یک سایت ثالث به فروش برسانند.این مدل شبیه مدلی از تجارت بنگاه به بنگاه است که در آن خریدار باید به سمت فروشنده مراجعه کند. کاتالوگ‌های آن را مشاهده نماید و سفارش خود را ارائه دهد.با این که در بازار سمت فروشنده بنگاه به بنگاه خریدار یک سازمان اس .

تجارت b2b چیست؟

در مدل (B2B) ارتباط بین دو یا چند سازمان، مؤسسه اقتصادی، تولیدکنندگان مواد اولیه، تولیدکنندگان انواع مختلف کالای مصرفی، ارائه کنندگان انواع گوناگون خدمات و … مورد نظر است، در واقع این مدل را به نوعی می‌توان توسعه یافته مدل قدیمی‌‌تر Electronic Data Interchange(EDI) دانست.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  تعریف استارتاپ

مدل B2B دربرگیرنده همان عملیاتی است که در EDI انجام می‌شد یعنی تبادل اطلاعات، داده‌ها، ثبت سفارش، خرید و فروش و … همچنان وجود دارد. اما در مدل جدید فرآیند ارتباطی بسیار باز و قابل انعطاف طراحی شده طوری که تولیدکنندگان مواد اولیه،تولیدکنندگان کالاهای مختلف و فروشندگان و توزیع‌کنندگان بتوانند به راحتی با یکدیگر ارتباط مستقیم داشته باشند. این به معنی کاهش واسطه‌ها نیز هست. موضوعی که به نوبه خود باعث کاهش قیمت‌ها می‌شود.

مدل b2b چیست؟

بازار تجارت بنگاه به بنگاه را می‌توانیم با توجه به تعداد خریداران و فروشندگانی که در بازار فعالیت می‌کنند به سه دسته کلی زیر تقسیم‌بندی کنیم که هر کدام می‌توانند به عنوان یک راهکار بازاریابی برای بنگاه‌های اقتصادی در نظر گرفته بشوند:

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

 

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.